Pretraga tekstova
Sirarstvo: Zaštita kvalitete i autohtonosti
 
        Prigodnom svečanošću na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu Radmile i Milana Miščevića otvorena je prva hrvatska cesta sira, kojom se proizvodno, marketinški i turistički ujedinilo deset registriranih sirara.
Voditeljica projekta Višnja Magdić kazala je da cilj prve ceste sira u Hrvatskoj da po uzoru na vinske ceste pomogne razvoju ruralnog područja diljem Karlovačke županije.
Riječ je o prvoj fazi u kojoj će turisti preko raznih agencija i ureda turističkih zajednica moći dobiti informaciju gdje na kućnom pragu mogu kupiti kvalitetne i autohtone sireve.
Jedan od začetnika ideje ceste sira, načelnik općine Rakovica Franjo Franjković, naglasio je da važnost ceste sira nije samo komercijalne prirode, već je to način da se zaštiti specifična turistička ponuda nadaleko poznatog sira škripavca i kuhanog sira od kravljeg, kozjeg i ovčjeg mlijeka.
Deset sirara povezanih svojom cestom sireve proizvode u Bencetićima, Prkosu Lasinjskom, Veselićima, Jasenku, Josipdolu, Batnogi, Čamerovcu, Jelovu Klancu, Grabovcu i Saborskom. U projekt je uloženo 200.000 kuna.
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
 Ružni prizori sa zabranjene pečenkijade - svinjetina završila u kanti
                
                
                
                    Ružni prizori sa zabranjene pečenkijade - svinjetina završila u kanti
                     Nove potpore za certificirano sjeme - saznajte više u Opatiji!
                
                
                
                    Nove potpore za certificirano sjeme - saznajte više u Opatiji!
                     Suncokretova mreža kao novo poglavlje priče o ruralnom turizmu: Selo, izložba i inovacija
                
                
                
                    Suncokretova mreža kao novo poglavlje priče o ruralnom turizmu: Selo, izložba i inovacija
                     Aleksandra Zajac ovogodišnja je najuzornija hrvatska seoska žena
                
                
                
                    Aleksandra Zajac ovogodišnja je najuzornija hrvatska seoska žena
                     Amaretto destilerije Brandystra šampion 7. Crospirita, evo tko je još slavio
                
                
                
                    Amaretto destilerije Brandystra šampion 7. Crospirita, evo tko je još slavio
                     Akademija za OPG ponovno okuplja mlade, stručnjake i poljoprivrednike
                
                
                
                    Akademija za OPG ponovno okuplja mlade, stručnjake i poljoprivrednike
                     Dani orade i kalamara: Dok su stariji lovili ribe, najmlađi se educirali o našem podmorju
                
                
                
                    Dani orade i kalamara: Dok su stariji lovili ribe, najmlađi se educirali o našem podmorju
                     Promocija izvornih jela s tjesteninama na 16. izdanju Conpaste
                
                
                
                    Promocija izvornih jela s tjesteninama na 16. izdanju Conpaste
                    Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona... Više [+]
            Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. 
 Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona i mjesto susreta, upoznavanja i umrežavanja, a niti zabave nije nedostajalo.
 Emocije je bilo na pretek, za konačne dojmove dajte nam još malo vremena 😎
 Hvala suorganizatorima, pokroviteljima i svim sudionicima na ukazanom povjerenju, a kapa do poda vrijednoj ekipi Agrokluba na još jednom izvrsno odrađenom poslu!
        
                                                        Vedran Stapić
                                                        
                            
                            prije 3 tjedna
                        
Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme! Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme!
                                                        Đuro Japaric
                                                        
                            
                            prije 3 tjedna
                        
Hvala na datoj mogućnosti da kažem dio tužne istine , da Ministarstvo poljoprivrede od 2001 u ime Vlade predlaže zastupnicima takozvanog Hrvatskog Više [+] sabora NE obvezujuće i za OPG ponižavajuće raspolaganje sa državnom zemljom , da su nam 2003 nametnuli PLAGIRANI Beogradski Zakon o nasljeđivanju . Javno sam predložio i da se IMENUJE Povjerenstvo na čelu sa g. Plenkovićem , koje bi u roku 30 nana napisalo NACRTE zakona za HRVATSKU AGRARNU REFORMU - STRATEGIJU RAZVOJA POLJOPRIVREDE , TE da se o tako BITNIM zakonima odluči PUTEM REFERENDUMA ! Tužno je što su na skupu bili članovi Skupštine i predsjednik takozvane HPK i da oni NISU NIŠTA REKLI ! ČULI SU MOJ JAVNI PRIJEDLOG ! Ja ću ići pismenim prijedlogom prema g. Plenkoviću , Klubovima zastupnika Sabora , Predsjedniku Milanoviću , Skupštini HPK ! Imamo 2 izbora ; 1 . po sadašnjem ili 2 . REFORMA !
 
