Pretraga tekstova
Udruga Crocpa organizira akciju „Prateći list“ sakupljanja ambalažnog otpada sredstava za zaštitu bilja
Udruga Crocpa u suradnji sa tvrtkom CIAK na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije organizira akciju „Prateći list“ sakupljanja ambalažnog otpada sredstava za zaštitu bilja.
Prilikom dolaska obavezno donijeti pravilno ispunjen Prateći list (Obrazac PL-Oo) i Deklaraciju o fizikalnim i kemijskim svojstvima otpada Obrazac DFKSO.
Obrasci se mogu kupiti u Narodnim novinama. Projektom Crocpa Eko Model prikuplja se isključivo prazna ambalaža tvrtki članova Udruge Crocpa.
1. Ambalažu od tekućih sredstava za zaštitu bilja nakon upotrebe treba isprati najmanje tri puta (trostruko ispiranje), a tekućinu od ispiranja dodati u spremnik prskalice ili atomizera.
2. Ambalažu od krutih sredstava za zaštitu bilja treba potpuno isprazniti, da bi njezinu škodljivost što više smanjili. Vrećice se ne ispiru.
3. Sukladno Zakonu o otpadu prazna ambalaža od sredstava za zaštitu bilja može se privremeno skladištiti na poljoprivrednom gospodarstvu do godine dana.
Foto: www.crocpa.hr
Tagovi
Akcija Skupljanje ambalaže CIAK Sredstva za zaštitu bilja Crocpa
Partner
Hrvatska poljoprivredno-šumarska savjetodavna služba
Zagreb,
Hrvatska
tel: (0)1 4882 700,
e-mail: savjetodavna@savjetodavna.hr
web: http://www.savjetodavna.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Moj ispušni ventil 💚🌸🪻 najdraže godišnje doba 🥰