Pretraga tekstova
Tradicijski proizvodi, kulturna baština i lokalni običaji i ove godine bit će prikazani za Zlatnim nitima Županje
Turistička zajednica grada Županja organizira 4. Sajam Zlatne niti, koji će se ove godine održati od 28. veljače do 2. ožujka na Trgu Kralja Tomislava u Županji.
Kao i svake godine, posjetitelje očekuje velik asortiman najrazličitijih tradicijskih proizvoda. Sajam je zamišljen s ciljem približavanja, široj zajednici, raznolikosti proizvoda hrvatskih proizvođača te poticanja građana da se i sami aktivnije uključe u očuvanje vrijednosti vlastite proizvodnje, naročito tradicijskih suvenira i rukotvorina, te pripreme starinskih jela.
Za vrijeme trajanja manifestacije organiziraju se različite radionice poput izrade zlatoveza, izrade tradicijskih frizura, šaranja tikvica i slično. Time se stvara prilika za postojeće proizvođače, tvrtke, obrtnike i udruge diljem Hrvatske da prikažu svoj rad, međusobno se bolje upoznaju, razmjene iskustva i ideje te planiraju buduće zajedničke aktivnosti.
Prošlogodišnji sajam okupilo je pedesetak izlagača iz Hrvatske i BiH, koji su predstavili svoje tradicijske proizvode. Inače, sajam Zlatne niti ponikao je iz projekta 'Cesta zlatne niti', a u sklopu kojeg je osmišljena tematska ruta od 60 kilometara kroz deset mjesta u Vukovarsko-srijemskoj i Brodsko-posavskoj županiji.
Rutom su povezani Županja, Štitar, Babina Greda, Cerna, Šiškovci, Gradište, Bošnjaci, Vrbanja, Drenovci i Kruševica, a posjetiteljima se u svakom od mjesta približavaju prirodne posebnosti, kulturna baština, lokalni običaji i folklorne manifestacije te način na koji se čuvaju tradicionalne vrijednosti kao stil života cijelog područja.
Tagovi
Zlatne niti Županja Tradicijski proizvodi Rakija Med Suveniri Zlatovez Sajam
Autorica
Više [+]
Nikolina je administratorica portala Agroklub. Ima 28 godina, a završila je diplomski studij marketing managementa na Ekonomskom fakultetu u Osijeku ... a moto joj je: „Život je puno lakši ako kroz njega ideš sa osmijehom“.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Krenula je berba kamilice! Svježe fotke dobili smo od Slavena Puzjaka iz Josipova :)