Pretraga tekstova
Koje uvjete mora zadovoljiti mladi ribar, a koje ribarsko plovilo kako bi se ostvarila provedba mjere I.4.?
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva u javno je savjetovanje pustilo Prijedlog pravilnika o provedbi mjere I.4. Prva kupnja plovila za mlade ribare.
Za ostvarivanje potpore, fizička osoba, kako je opisana u Pravilniku, ne smije biti starija od 40 godina na dan podnošenja Zahtjeva, treba imati radno iskustvo kao ribar od najmanje pet godina ili ima stečenu odgovarajuću kvalifikaciju, na dan podnošenja Zahtjeva za potporu te da do sada nikad nije bila u vlasništvu niti u suvlasništvu ribarskog plovila.
Ističu kako ribarsko plovilo koje korisnik kupuje mora pripadati segmentu flote za koji je u najnovijem izvješću o ribolovnom kapacitetu utvrđeno da je uravnotežen s ribolovnom mogućnostima koje su dostupne tom segmentu. Također, ono mora biti opremljeno za obavljanje ribolovnih aktivnosti, a što podrazumijeva da ima važeću povlasticu za obavljanje gospodarskog ribolova na moru u trenutku podnošenja Zahtjeva za potporu.
Ističu da plovilo mora biti u funkciji odnosno mora biti sposobno za plovidbu u skladu sa Pomorskim zakonikom, u trenutku podnošenja Zahtjeva za potporu ili isto mora biti ispunjeno do podnošenja Zahtjeva za isplatu te ne smije biti duljine preko svega veće od 24 metra.
Pojasnili su nadalje da ono mora biti upisano u Registru ribarske flote Republike Hrvatske najmanje tri kalendarske godine koje prethode godini podnošenja Zahtjeva za potporu u slučaju plovila koje obavlja mali priobalni ribolov, a najmanje pet kalendarskih godina koje prethode godini podnošenja Zahtjeva za potporu za ostala ribarska plovila te ne smije biti upisano u Registru ribarske flote Europske unije više od 30 kalendarskih godina koje prethode godini podnošenja Zahtjeva za potporu.
Intenzitet javne potpore iznosi 40 posto ukupnih prihvatljivih troškova, a provedba se na temelju ovoga Pravilnika se putem informacijskog sustava FISHNET. Poručuju kako korisnik mora biti registriran u ovom sustavu kako bi sudjelovao u provedbi potpore te podnosio zahtjeve na temelju ovoga Pravilnika.
Više detalja o ovom javnom savjetovanju možete pronaći OVDJE.
Tagovi
Javno savjetovanje Mjera 1.4. Kupnja plovila Mladi ribari Ministarstvo poljoprivrede Šumarstva i ribarstva
Autorica
Više [+]
Magistra agroekonomike s iskustvom u poljoprivredi. Svoje znanje i savjete dijeli i s čitateljima Agrokluba.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Cvjetni prah, poznat kao polen ili peludna zrnca, jedinstveni je dar prirode! ✔ Sadrži optimalno uravnotežen omjer vrijednih prirodnih sastojaka neophodnih za dobro zdravlje i vitalnost te ga s pravom nazivamo ‘super hranom’. Pčelinji polen... Više [+]
Cvjetni prah, poznat kao polen ili peludna zrnca, jedinstveni je dar prirode!
✔ Sadrži optimalno uravnotežen omjer vrijednih prirodnih sastojaka neophodnih za dobro zdravlje i vitalnost te ga s pravom nazivamo ‘super hranom’. Pčelinji polen nutritivna je riznica zdravlja, prepun je vitamina, minerala i antioksidansa, koji prema recentnim znanstvenim istraživanja, preveniraju nastanak brojnih bolesti, uključujući i rak
✔ Pčelinji polen je mješavina cvjetnog polena, nektara, enzima, meda, voska i pčelinjih izlučevina. Medonosne pčele koje traže hranu skupljaju pelud s biljaka i prenose ga u košnicu, gdje se pohranjuje i koristi kao hrana za zajednicu. Pčelinji polen ne treba brkati s drugim pčelinjim proizvodima kao što su med, matična mliječ ili saće
✔ Nedavno je pčelinji polen postao popularan u zdravstvenoj zajednici zbog svojih ljekovitih svojstava; prepun je hranjivih tvari, aminokiselina, vitamina, lipida, a sadrži i preko 250 aktivnih tvari. Štoviše, Savezno ministarstvo zdravstva u 🇩🇪 priznalo je pčelinji polen kao lijek.
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje