Pretraga tekstova
Ovo je najbolji rezultat Petrokemije u prvom polugodištu u zadnjih desetak godina, istaknuo je Davor Žmegač, predsjednik Uprave Petrokemije d.d.
U prvih šest mjeseci 2019. godine Petrokemija d.d. ostvarila je neto dobit od 29 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju prošle godine gubitak iznosio 176 milijuna kuna. Uspoređujući rezultate bez jednokratnih stavki, neto dobit za prvo polugodište iznosi 90 milijuna kuna, u usporedbi s neto gubitkom od 127 milijuna kuna u prvom polugodištu 2018. godine.
Pokretači značajno boljeg rezultata u odnosu na isto razdoblje prethodne godine su vanjski i interni utjecaji. Interni se odnose na povećani volumen prodaje u Hrvatskoj i na regionalnim tržištima, neprekinutu proizvodnju i kontrolu troškova, a vanjski na nižu cijenu plina, što je ipak djelomično kompenzirano višim cijenama naknada za emisije CO2. U usporedbi s prvih šest mjeseci 2018. nisu zabilježene nikakve značajne izmjene cijena gnojiva.
"Ovo je najbolji rezultat Petrokemije u prvom polugodištu u zadnjih desetak godina. Takav rezultat nas ohrabruje da nastavimo procese optimizacije poslovanja, jer nas nasljeđe problema iz prošlosti još uvijek snažno opterećuje. U drugom dijelu godine nastavit ćemo s realizacijom usvojenih operativnih planova poslovanja, kontrolom troškova i pripremom kompanije za investicijski ciklus", istaknuo je Davor Žmegač, predsjednik Uprave Petrokemije d.d.
Tagovi
Petrokemija Dobit Davor Žmegač Prvih šest mjeseci
Partner
Petrokemija d.d. tvornica gnojiva
Aleja Vukovar 4,
44320 Kutina,
Hrvatska
e-mail: prodaja@petrokemija.hr
web: http://www.petrokemija.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!