Pretraga tekstova
Francuski poljoprivrednici prosvjeduju protiv Zajedničke poljoprivredne politike ukazujući na uništavanje malih gospodarstava!
Česta je pretpostavka hrvatskih poljoprivrednika kako u Europskoj uniji cvjetaju ruže, teče med i mlijeko, kako je svima osim njima, sjekira pala u med. No, nedavni prosvjedi u Francuskoj govore drugačije, a nisu jedini primjer nezadovoljstva Zajedničkom poljoprivrednom politikom koju propagira EU, a koja za cilj ima, kako kažu, uništavanje malih proizvođača. Situacija - svugdje ista, prognoza - ništa novo.
Prije nekoliko dana, ispred poznatog francuskog muzeja Louvre, stigli su poljoprivrednici, ali nisu bili sami. Sa sobom su poveli i svoje ovce koje su u sklopu prosvjeda također izrazile nezadovoljstvo reformom Zajedničke poljoprivredne politike u EU. Grupa francuskih uzgajivača okupila se simbolično baš ispred muzeja jer ne žele u njemu i završiti, a kako je krenulo, poljoprivreda će kažu, kao zanimanje izumrijeti.
Uzgajivači se naime protive vladinim najavljenim mjerama u poljoprivredi za koje tvrde da će uništiti male proizvođače. Kako prenose francuski mediji, ovih dana vlada i sindikati trebali bi održati posljednje konzultacije prije početka primjene novih mjera koje bi na snazi trebale ostati sljedećih sedam godina.
Foto: depositphotos.com
Tagovi
Louvre Prosvjed Mali proizvođači ZPP Zajednička poljoprivredna politika Reforma Louvre Ovce Poljoprivredna politika Nezadovoljstvo
Autor
Više [+]
Terenska reporterka i vanjska suradnica portala Agroklub sa dugogodišnjim iskustvom na hrvatskoj novinarskoj sceni. U slobodno vrijeme bavi se vinogradarstvom i voćarstvom.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!