Pretraga tekstova
Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju danas na kućne adrese šalje Obavijest o ostvarenim pravima za 2017. godinu.
Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju danas na kućne adrese šalje Obavijest o ostvarenim pravima za 2017. godinu, isplaćene u periodu od studenog 2017. do srpnja 2018. godine.
U ovoj obavijesti, navode na svojoj stranici, navedene su potpore koje je poljoprivrednik zatražio na Jedinstvenom zahtjevu za izravnu potporu i IAKS mjere ruralnog razvoja. Prikazane su tražene i utvrđene količine, iznos poslan na isplatu te eventualna umanjenja. Nisu prikazana umanjenja temeljem poreznog duga ili druga dugovanja, obzirom da Porezna uprava izdaje posebnu obavijest u tu svrhu.
U slučaju dodatnih upita poljoprivrednici se mogu javiti u centralni ured Agencije za plaćanja (tel: 01/6002-700; e-pošta: info@apprrr.hr) ili u podružnicu u svojoj županiji.
Od predviđenih 3,4 milijarde kuna odobreno i isplaćeno 3.351.117.821,78 kuna potpora!
Podsjećamo, u odgovoru koji smo dobili 3. srpnja, od predviđenih 3,4 milijarde kuna, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju odobrila je i isplatila 3.351.117.821,78 kuna potpora: izravnih potpora, potpora male vrijednosti (za nacionalno osjetljive sektore) i IAKS mjere ruralnog razvoja (10, 11 i 13) što predstavlja skoro 99% svih isplata. Potpore su isplaćene na žiro račune ukupno 105.000 poljoprivrednih gospodarstava, stoji u odgovoru Ministarstva poljoprivrede.
"Potpore nisu isplaćene za manji broj korisnika (npr. 108 korisnika u mjeri 11 – ekološkoj proizvodnji) kojima je kontrolom na terenu utvrđena nesukladnost veća od 20%, pa će tim korisnicima isplata biti umanjena (za iznos sankcije po utvrđenoj nepravilnosti) ili kompletno obustavljena ovisno o postotku nesukladnosti. Svim korisnicima kod kojih nisu utvrđene nikakve nesukladnosti potpore su isplaćene", objasni su nam iz APPRRR-a.
Izvori
Tagovi
Potpore Isplata Obavijest APPRRR
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
U iščekivanju kiše ;)
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
U iščekivanju proglašenje elementarne nepogode radi suše , mislim da je realno za kukuruz , a voda otekla u Crno i Jadransko more ! U iščekivanju proglašenje elementarne nepogode radi suše , mislim da je realno za kukuruz , a voda otekla u Crno i Jadransko more !
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Majo nema kiše do daljnjega, HR država kiši nije dala za protekla dva mjeseca dodatak za honorarni rad, a ponegdje i plivanje. Koliko sam čuo Više [+] naoblaka za to tuži apprrr oko spornih kiša. 🙊
Đuro Japaric
prije 2 tjedna
Kažu ne ubijaj komarca koji ti se krvi napio , čuvajte se gladnih . A krv piju komarice , ako ne griješim ? Kažu ne ubijaj komarca koji ti se krvi napio , čuvajte se gladnih . A krv piju komarice , ako ne griješim ?
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Ove godine ne fali, komarci od sreće mašu krilima Ove godine ne fali, komarci od sreće mašu krilima
Đuro Japaric
prije 6 godina
Sadašnji model potpora spašava hrvatsku seljačku etno poljoprivredu od potpunog kraha . U idućih 10 g veliki broj nas nositelja postati ćemo radno nesposobni , a mnogi će umrijeti . Režim kojega čine ; Vlada , Sabor i nesposobna Predsjednica ne vuku nikakve poteze za promjenu nabolje ! Od 1991 , pet puta su donosili Zakon o poljoprivrednom zemljištu , a to je jedan od dokaza tupavosti i neodgovornosti hrvatskih političara sa posrbljenim mozgovima , koji od 1918 i srpske agrarne reforme nisu ništa bitno napravili za seljački sektor !