Pretraga tekstova
Obavijest Savjetodavne službe za voćare.
Obavještavamo maslinare s područja Istre da na kontrolnim punktovima bilježimo let maslinovog moljca (Prays oleae) nižeg intenziteta.
Napad maslininog moljca varira iz godine u godinu kao i od lokaliteta do lokaliteta. Njegova štetnost ovisi također, ne samo o populaciji samoga moljca, nego i o brojnosti cvjetnih resa. U maslinicima sa slabijom cvatnjom i manja populacija moljaca, može napraviti značajnije štete. Budući da se uskoro očekuje cvatnja maslina, maslinare upućujemo da izvrše pregled svojih nasada te da i dalje prate preporuke savjetodavne službe.
Maslinare također upozoravamo da se u zaštiti maslina smiju koristiti samo sredstva za zaštitu bilja koja su registrirana u Republici Hrvatskoj. Podaci o njima vode se u Fitosanitarnom informacijskom sustavu (FIS-u) dostupnom na web adresi.
Marina Kocijančić, dipl. inž. agr.
marina.kocijancic@savjetodavna.hr
Tagovi
Istra Savjeti Cvatnja Maslinari Savjetodavna služba Preporuke Maslinov moljac Štetnost Marina Kocijančić Prays oleae
Autorica
Više [+]
Autorica i upravna pravnica Sandra Špoljar dolazi iz Koprivnice, gdje je na razne načine, tradicijom i obiteljski, vezana uz poljoprivredu. Godinama je radila kao novinarka u informativnom programu HTV-a te za Plodove zemlje i Agroglas.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ja i moj, najbolji prijatelj Milo 🐾💙
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
Fotografija je lijepa i djeluje kao na na drugom planetu , mogao sam napisati HRVAT sa psom na Marsu ! Fotografija je lijepa i djeluje kao na na drugom planetu , mogao sam napisati HRVAT sa psom na Marsu !
Mladen Stojanovic
prije 1 tjedan
Ovo je Marlera u Medulinu, daleko smo od Slavonije, to je nekakva neobična zemlja sa istočne strane Marlere. A sa ove druge gdje sunce zalazi su Više [+] stijene i juzina kad zapuse bolje bjezi 😅😅 ja i moj Milo 🐾💙
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
To je Slavonac sa psom na MARSU , još samo fale hrvatski političari da procijene da li je moguća poljoprivredna proizvodnja ? To je Slavonac sa psom na MARSU , još samo fale hrvatski političari da procijene da li je moguća poljoprivredna proizvodnja ?
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Pripremljena je zemlja za nešto novo? Pripremljena je zemlja za nešto novo?