Pretraga tekstova
Na oštećenim se plodovima često hrane kukci kao što su ose i pčele
Iako štete od ptica na plodovima voća u dozrijevanju nisu rijetkost, ove su godine vjerojatno zbog dugotrajne suše nešto učestalija pojava pa tako podravski voćari nakon proljetnog mraza sada negoduju i zbog napada ptica na plodove bresaka i nektarina.
Plodovi koje oštete ptice više nisu tržno upotrebljivi. Podložni su truljenju, a trulež se često proširi i na susjedne plodove koji dodiruju oštećeni plod.
Na oštećenim se plodovima često hrane kukci kao što su ose i pčele pa predstavljaju opasnost za berače. Obilaskom naših voćara nerijetko smo svjedoci brzim mjerama samopomoći kad alergičnog berača ubode pčela ili osa.
Autor: mr.sc. Željkica Oštrkapa-Međurečan
Izvori
Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede
Tagovi
Partner
Hrvatska poljoprivredno-šumarska savjetodavna služba
Zagreb,
Hrvatska
tel: (0)1 4882 700,
e-mail: savjetodavna@savjetodavna.hr
web: http://www.savjetodavna.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Prvi snjeg uz pečenje rakije. Može li bolja kulisa uz pucketanje vatre iz kazana? PS. Za desert ledena berba
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Nekoliko dimenzija zimske idile ;) Nekoliko dimenzija zimske idile ;)
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Ostalo je samo na par loza nekog kasnog stolnog grožđa, za nas i ptice 😊 Ostalo je samo na par loza nekog kasnog stolnog grožđa, za nas i ptice 😊
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Da li će berači biti ptice ? Rakiju sam ispekao sa sebe i nešto koji su kupili šljive od mene ! Neka paze kada voze rakiju , da imaju neke dokumente ! Da li će berači biti ptice ? Rakiju sam ispekao sa sebe i nešto koji su kupili šljive od mene ! Neka paze kada voze rakiju , da imaju neke dokumente !