Pretraga tekstova
Na manifestaciji koju organizira Udruga Vinistra okupit će se sedamdesetak proizvođača istarske vinske scene s naglaskom na malvaziju, dok će nekoliko vinara s Kvarnera predstaviti žlahtinu
Udruga Vinistra iza koje je iznimno uspješna godina, najavila je En Primeur mladih malvazija.
Održat će se 2. veljače 2026. u zagrebačkom hotelu Esplanade i okupiti sedamdesetak proizvođača istarske vinske scene s naglaskom na malvaziju, dok će nekoliko vinara s Kvarnera predstaviti žlahtinu.
En Primeur, dodaju, već godinama zauzima posebno mjesto na hrvatskoj vinskoj karti. Riječ je o konceptu preuzetom iz Francuske koji omogućuje kušanje vina u najranijoj fazi razvoja i daje prvi uvid u potencijal berbe. Razloga za optimizam ove godine itekako ima.
"Vinogradarska sezona protekla je gotovo idealno, berba je bila odlična, a vinari najavljuju vina iznimne svježine, ravnoteže i aromatike. Upravo zato En Primeur 2026. nosi dodatnu težinu jer će struka već početkom veljače u Zagrebu dobiti odgovor na pitanje koliko su velika očekivanja opravdana“, istaknuo je Luka Rossi, predsjednik Vinistre, udruge vinogradara i vinara.
Prijave za En Primeur su otvorene, a prijaviti se možete ovdje.
Tagovi
Udruga Vinistra Malvazija Luka Rossi En primeur
Autor
Više [+]
Novinar i urednik s više od dvadeset godina iskustva u tiskanim i digitalnim medijima, na radiju i televiziji.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Moje male vrijedne ruke posijale pšenicu. Kod nas ništa bez zemlje 😊🌱 sretan imendan Lucijama ako ih ima ovdje :)