Pretraga tekstova
Projekt sustavnog informiranja svih vinara i vinogradara u Hrvatskoj
Udruga „e-vinarstvo“ je pokrenula projekt sustavnog informiranja svih vinara i vinogradara u Hrvatskoj, a po pitanjima predstojećeg ulaska i članstva Hrvatske u EU pod nazivom; “Pismo vinarima i vinogradarima RH u EU”
Cijeli projekt je zamišljen kao jednostavno i jeftino rješenje u brzom obavještavanju svih učesnika putem e-medija; interneta, web prostora i društvenih mreža, a gdje već djeluje naša udruga i imamo kontakte sa udrugama vinara i vinarima. Isto tako ćemo poslati i pismeni materijal.
Projekt se odvija nakon konzultacija i u suradnji je sa Upravom za potporu procesu pristupanja RH EU, pri Ministarstvu vanjskih i europskih poslova, Vlade RH.
Kako bi Pismo koje ćete dobiti sadržavalo sve odgovore na pitanja koja vas zanimaju u svezi vaše branše - vinogradarstva i vinarstva, a vezano je uz sam ulazak RH u EU te moguće promjene zakona i pravilnika, potrebno je da nam ista pitanja ranije pošaljete; Pismom, e-mail porukom ili preko facebook profila udruge e-vinarstvo. Molimo pitanja poslati da 01.03.2012.
Pismo sa svim odgovorima na postavljena pitanja, dobili bi sve udruge vinara, a sve to dok na ista dobijemo odgovore od stručnih i odgovornih ljudi.
Sadržaj pitanja mora se odnositi na slijedeće teme;
Odluka za pokretanje ovakvog oblika pisma, proistekla je upravo iz razloga što tako nešto još nije bilo, a posebno zato što u kontaktu sa mnogim malim vinarima osjeća se jedno ne povjerenje i strah od ulaska RH u EU.
Ciljevi koji se žele dostići projektom su; Informacija, edukacija, prezentacija, poticanje i širenje javne rasprave sa ciljem pripreme vinara za ulazak u EU.
Pismenim izlaganjem kao odgovorima na vaša pitanja, te izravnim predočavanjem vrijednosti koje će se moći ostvariti pristupanjem EU najstručnijih predstavnika Ministarstava;
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”? Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, ko... Više [+]
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”?
Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, koja će se održati u utorak, 29. travnja 2025. u zagrebačkom prostoru WESPA Business&Lounge, stavlja u središte pozornosti ključna pitanja opstanka i razvoja poljoprivrede u suvremenom tržišnom okruženju.
Konferenciju suorganiziraju IPS Konzalting, konzultantska tvrtka specijalizirana za rad s poljoprivrednicima i Mojnovac.hr, poslovni edukacijski portal, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva koje je prepoznalo važnost ove inicijative.
„Poljoprivreda danas ne može opstati bez poduzetničkog pristupa. No, isto tako, poduzetništvo mora naučiti razumjeti dinamiku, sezonalnost i probleme poljoprivrede. Naš je cilj da ova konferencija postane točka spajanja ta dva svijeta,“ izjavila je Ana-Marija Špicnagel, direktorica IPS Konzaltinga i jedna od govornica na događaju.
Od agromenadžera do generacijskih izazova
Ovogodišnji program tematski je usmjeren na izazove i prilike koje donosi tržišno usmjerena poljoprivreda - od digitalizacije i menadžmenta, do međugeneracijske suradnje.
Konferenciju će otvoriti Marijana Petir, saborska zastupnica i predsjednica Odbora za poljoprivredu, koja će dati strateški pregled stanja hrvatske poljoprivrede kroz temu “Poljoprivreda jučer, danas, sutra”. Nakon toga slijedi izlaganje „Agromenadžer, ne (samo) poljoprivrednik“ u kojem će Ana-Marija Špicnagel objasniti što u praksi znači profesionalizacija poljoprivrede, a o digitalnoj transformaciji poljoprivrede govorit će Igor Frljužec iz Digital Agro.
Program uključuje i dva panela. Prvi je s predstavnicima financijskog sektora na temu “Financijski instrumenti za poljoprivrednike” koji donosi konkretne informacije o različitim izvorima financiranja za modernizaciju i rast poljoprivrednih gospodarstava. Jedna od sudionica ovog panela je i Martina Durman iz Raiffeisenbank Hrvatska, koja će predstaviti bankarsku perspektivu kreditiranja u poljoprivredi. Drugi panel okuplja poljoprivrednike koji će iznijeti vlastita iskustva i izazove poslovanja u svakodnevnoj praksi. Sudionici ovog panela dolaze iz različitih regija i sektora - od tradicionalnih OPG-ova do inovativnih brendova.
Konferenciju će zaključiti izlaganje Marije Đeldum iz tvrtke Stogaj na temu “Osiguranje u poljoprivredi - opcija ili nužnost?”, čime se dodatno otvara prostor za promišljanje o otpornosti i dugoročnoj održivosti poslovanja na selu.
Zašto je Biznis je na selu važan?
Kroz protekle dvije konferencije Biznis je na selu pokazao je kako postoji jasna potreba za prostorom u kojem se ne priča samo o poticajima, već o stvarnim izazovima proizvodnje, tržišta, zapošljavanja i inovacija u ruralnim sredinama.
U zemlji gdje je veliki broj OPG-ova još uvijek okrenut samo proizvodnji, ova konferencija šalje jasnu poruku - vrijeme je za sljedeći korak: jačanje tržišne konkurentnosti, brendiranja i strateškog upravljanja poljoprivrednim resursima.
„U razgovorima s našim klijentima sve češće čujemo isto pitanje: Što nakon poticaja?. Upravo zato je fokus konferencije na dugoročnom pristupu - kako napraviti održiv, profitabilan i profesionalan poljoprivredni biznis, bilo da ste mladi OPG, obiteljska farma ili veći proizvođač,“ dodaje Špicnagel.
Prijave su još uvijek otvorene
Sudjelovanje je besplatno, ali zbog ograničenog kapaciteta prostora potrebna je obavezna prijava putem obrasca na stranici.
Zaokret d.o.o.
prije 2 tjedna
Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/ Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/