Pretraga tekstova
Iako je u imotskom vinogorju dugotrajna suša poprilično uskratila očekivanja vinogradara, prva mjerenja kvalitete uroda, bilježe rekordne rezultate.
Naime, u povijesti vinarije Imote nije zabilježeno da je skupno mjerenje prvog rezervoara moštom, bilo 17,5 % jedinica sladora. Na imotskom području očekuje oko tisuću vagona visokokvalitetnog grožđa, koje će većinu otkupiti Imota i to po cijeni 16 lipa po jedinici sladora za bijele sorte, dok će crne sorte plaćati 20 lipa.
Berba je u punom jeku, a privatni otkupljivači ove godine imoćanima plaćaju grožđe između 3,5 i 5 kuna, ovisno o sorti i kvaliteti.
Izvori
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
AJMOOO - Na 27. međunarodne Dane masline 25. i 26. u Zadar i na otok Ugljan. Bit će svega. Ića, pića, lipog druženja... Jedva čekam. A Vi?!
Nedjeljko Jusup
prije 1 tjedan
Vedrane pa Ti i Agroklub ste uvik dobrodošli. Rado viđeni. Dođi(te) drage volje😊 Vedrane pa Ti i Agroklub ste uvik dobrodošli. Rado viđeni. Dođi(te) drage volje😊