Pretraga tekstova
Vijeće Europske unije 28. veljače usvojilo je propis čiji je cilj bolje funkcioniranje mliječnog sektora EU. Odredbe o ugovornim odnosima u mliječnom sektoru i mliječnim proizvodima reakcija su na duboku krizu koja je pogodila taj sektor 2008. i 2009., ali te mjere treba sagledati i u kontekstu ukidanja režima mliječnih kvota od 2015.
Glavni elementi regulacije uključuju:
Svi elementi ugovora trebaju biti slobodno dogovoreni između uključenih strana, no zemlje članice mogu utvrditi minimalno trajanje ugovora između prvih kupaca i proizvođača na svojem području (najmanje šest mjeseci). I u tom slučaju proizvođač može svejedno odbaciti takvo minimalno trajanje i slobodno dogovarati sve elemente ugovora.
Regulacija će se primjenjivati do lipnja 2020.
Vijeće i Europski parlament postigli su dogovor o tom propisu u prosincu 2011., za predsjedavanja Poljske; na plenarnoj sjednici u veljači Parlament je izglasao regulaciju. Vijeće i Europski parlament usvojili su propis u prvom čitanju, pri čemu je luksemburško izaslanstvo glasalo protiv, a nizozemsko, dansko i irsko bili su suzdržani (6726/12 + ADD1 REV 2*). Nakon njegova potpisivanja na margini skorašnje plenarne sjednice EP-a, tekst će biti objavljen u službenom listu.
Izvori
Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede
Tagovi
Tržište mlijeka Proizvodnja mlijeka Otkup
Partner
Hrvatska poljoprivredno-šumarska savjetodavna služba
Zagreb,
Hrvatska
tel: (0)1 4882 700,
e-mail: savjetodavna@savjetodavna.hr
web: http://www.savjetodavna.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Za one koji žele mirisati kao prava delicija! Novi parfem s notama dima, paprike i ljubavi prema Baranji
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Izbaci jedan parfem miris bureka ili Kebaba 😂😂 Izbaci jedan parfem miris bureka ili Kebaba 😂😂
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Vedrane pazi da te poslije ovoga kulena neka žena ne zasadi u svoju sobu kao drvo pa ima da se penje po tebi svaki dan po potrebi. A za svaku nus Više [+] pojavu neka se obrati prvom doktoru ako ih upšte više i imamo 😂😂😂😂😂😂
Željka Rački-Kristić
prije 4 tjedna
Buahaah, em dimljeno na drvetu bukve, em bez glutena. Neprocjenjivo! Buahaah, em dimljeno na drvetu bukve, em bez glutena. Neprocjenjivo!