Pretraga tekstova
12 zemalja članica EU koje su prešle kvotu proizvodnje mlijeka u 2014/2015 suočit će se s velikom kaznom od 818 milijuna eura, gotovo dva puta višom nego 2014.
12 zemalja članica EU koje su prešle kvotu proizvodnje mlijeka u 2014/2015 suočit će se s velikom kaznom od 818 milijuna eura, gotovo dva puta višom nego 2014. Samo će Njemačka platiti 309 milijuna eura, navode iz Europske komisije, a blizu su joj Poljska i Nizozemska. Takav iznos se i očekivao jer su farmeri povećali proizvodnju mlijeka pred kraj režima kvota 31. ožujka.
Za to vrijeme, ministri poljoprivrede skupili su se u Luxembourgu, gdje su odlučivali o budućnosti uzgoja biljaka. Njemačka i Velika Britanija zalagali su se za to da metoda modifikacije cisgeneza ne padne u kategoriju koja se strogo regulira zakonom, kao kod GMO regulacije.
Približava se i UN summit u Parizu pa su ministri održali debatu o ključnoj ulozi poljoprivrede u ublažavanju klimatskih promjena.
Tagovi
Kazne Njemačka Cisgeneza Velika Britanija Mliječne kvote Klimatske promjene
Autorica
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljima Podravine i Slavonije širi se opojni miris kamilice 🌼 Još nemamo podatak koliko je površina pod ovom kulturom zasijano jesenas, a 2023. bila je na 3.788 hektara.