Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Stočar Zuckerberg
  • 10.01.2024. 10:55

Mark Zuckerberg počeo uzgajati goveda: Od svih mojih projekata, ovaj je najukusniji

Milijarder Mark Zuckerberg otkrio je da se počeo baviti uzgojem dvije pasmine goveda. Vrlo je zanimljivo čime ih planira hraniti

Mark Zuckerberg počeo uzgajati goveda: Od svih mojih projekata, ovaj je najukusniji
Foto: AK grafika
3.666
246
1

"Počeo sam uzgajati stoku na ranču Ko'olau na Kauaiju, a cilj mi je proizvesti najkvalitetniju govedinu na svijetu. Goveda su wagyu i angus, bit će hranjena brašnom od makadamije, a pit će pivo koje proizvodimo na imanju", dio je objave koju je Mark Zuckerberg, osnivač i izvršni direktor tvrtke Meta koja obuhvaća različite platforme i tehnologije, uključujući društvene mreže poput Facebooka i Instagrama

Nadalje piše kako želi da čitav proces bude lokalan i na temeljima kružne ekonomije. Kaže da svaka krava pojede 2,3 do 4,6 tona hrane godišnje, za što mu treba puno stabala makadamije koje daju istoimeni plod, orah bogat vitaminima, mineralima i proteinima. 

"U sadnji stabla makadamije pomažu moje kćeri koje brinu i o našim životinjama raznih vrsta. Još smo na početku putovanja i zanimljivo je razvijati ga svake sezone. Od svih mojih projekata, ovaj je najukusniji", zaključio je u objavi. 

Riječ je o kompleksu vrijednom 100 milijuna dolara, piše wierd, a koji se nalazi na havajskom otoku Kauai. Imanje navodno uključuje i podzemno sklonište opremljeno vlastitim izvorima hrane i energije. 

Facebook/Mark Zuckerberg/Depositphotos/schlag


Povezana stočna vrsta

Govedarstvo

Govedarstvo

Govedarska proizvodnja uključuje uzgoj goveda i proizvodnju mesa, odnosno tov te predstavlja značajnu granu stočarstva Republike Hrvatske. Prema podatcima Hrvatske poljoprivredne... Više [+]

Tagovi

Mark Zuckerberg Wagyu Angus Govedina Brašno od makadamije Kauai Ranč na Havajima Pasmine goveda


Autorica

Maja Celing Celić

Više [+]

Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Stari grad Labin iz moje je perspektive vrlo zanimljiv...