Pretraga tekstova
Skupina znanstvenika već 20 godina provodi pokuse s dodacima koji se baziraju na biljnim, ali i sintetičkim dodacima, s ciljem poboljšanja proizvodnje mlijeka te smanjenja emisija u okoliš
Ekstrakt čili papričice u hrani za visokoproduktivne mliječne krave dovodi do toga da životinje ispuštaju manje metana, pokazalo je istraživanje koje su proveli znanstvenici sa Sveučilišta Penn State.
Riječ je o ekstraktu, svojevrsnoj uljnoj smoli koji u kombinaciji s uljem klinčića rezultira time da životinje učinkovitije koriste energiju hrane čime se smanjuje ispuštanje metana iz buraga. Studija je objavljena u časopisu Journal of Dairy Science.
Dodavanje je posebno efektno kod mliječnih krava na vrhuncu laktacije.
I prijašnja su istraživanja pokazala da pripravci od biljaka mogu modificirati fermentaciju u najvećem predželucu kod krava, buragu.
Skupina znanstvenika već 20 godina provodi pokuse s dodacima koji se baziraju na morskim algama, ulju do češnjaka i origana kao i sintetičkim, a s ciljem poboljšanja proizvodnje mlijeka te smanjenja emisija u okoliš s mliječnih farmi.
Iako smanjenje emisije metana nije bio cilj ovog projekta, istraživači su izvijestili da su se učinak i koncentracija metana kod krava u studiji smanjili za 11 posto.
Tagovi
Dodaci u hranidbi Mliječne krave Burag Emisije metana Ekstrakt papričice Povećanje mliječnosti
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
AJMOOO - Na 27. međunarodne Dane masline 25. i 26. u Zadar i na otok Ugljan. Bit će svega. Ića, pića, lipog druženja... Jedva čekam. A Vi?!
Nedjeljko Jusup
prije 1 tjedan
Vedrane pa Ti i Agroklub ste uvik dobrodošli. Rado viđeni. Dođi(te) drage volje😊 Vedrane pa Ti i Agroklub ste uvik dobrodošli. Rado viđeni. Dođi(te) drage volje😊
Makeba
prije 1 godinu
Moje će za dobrobit završiti kod mesara.
Andrej Žalec
prije 1 godinu
Molim vas. Upotreba aktiviranoga zeolita ili biougalj, so prirodnio način za zdravje vaših životinja. SVIH ŽIVOTINJA! Ovdje: https://www.agroklub.com/stocarstvo/kako-zeolit-utjece-na-zdravlje-krava-i-teladi/93911/ Pa i ovdje: https://www.agroklub.com/vocarstvo/zeolit-prednosti-upotrebe-u-vocarstvu-povrcarstvu-i-cuvanju-proizvoda/40165/ Hvala Agroklubu i njihovom stručnom timu!
Makeba
prije 1 godinu
Ma nije ona krava , čast kravama. M .polip.
mali poljoprivrednik
prije 1 godinu
Ursula von der Leyen ide na sastanak privatnim avionom i to ne bi bila nikakva vijest da se ne radi o relaciji od 50 km.Toliko o kravama koje zagađuju okoliš i njihovim zelenim tranzicijama.
SASA FRANIC
prije 1 godinu
jos bolesnih izuma bolesne globalisticke bagre