Pretraga tekstova
Koze su divne životinje, a odnedavno se uz njih veže i vježbanje joge!
Svako malo naletite na izraz koji vas natjera doznati što više o njemu. Jedan od takvih je i "kozja joga".
"Kozja joga je sat joge koji se odvija u polju na mojoj farmi", napisala je Lainey Morse, začetnica Kozje joge. "Moje koze su druželjubive i prijateljski raspoložene pa pasu, stoje i legnu pokraj svakoga", piše modernfarmer.
Kozja joga, stoga, nije joga za koze jer uz njihove vještine penjanja, skakanja i gimnastičkih sposobnosti, jasno je da su koze fizički spremnije od ljudi. Umjesto toga, Morsine koze - mješavina nigerijske patuljaste i pigmejske koze, služe kao umirujuća, terapijska životinja tijekom normalnog sata joge.
Lainey Morse živi na farmi u Oregonu, u SAD-u, u dolini Willamette a na jednom dječjem rođendanu, instruktor joge predložio je da bi farma mogla biti odličan prostor za satove joge. Na prvom satu "kozje joge" oko instruktora i vježbača šetale su koze, kokoši i mačka.
"Bio je to hit", piše Morse. Nakon što se pročulo, na sate "kozje joge" počeli su pristizati suidonici iz Portlanda, udaljenog 150 km.
"Moje su koze vrlo mirne životinje i tko god dođe oslobodi se stresa i bude sretan. Kada žvaču travu kao da dođu u nekakvo meditativno stanje i vrlo je zgodno gledati ih i savršene su za kombiniraciju s jogom", piše Morse koja je zakazala dva nova sata joge s kozama.
"Shvaćam da se zbog toga doimam malo ludom, ali to je OK. Nama to ne zvuči ludo!", zaključuje.
Foto: Lainey Morse/Modern Farmer
Tagovi
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Muž u našem preko 3,5 m visokom kukuruzu kod Drave 🫣🌽🌻 i suncokret je na jednoj njivi jako, jako dobar. Iako nam prijeti nevrijeme danas i suša već uzima svoje, ali nadamo se da će nešto i biti na kraju na vagi
Damir Senjan
prije 5 dana
Karolina Rastija Hahaha ovakav sam ja velik u ovo vrijeme imao prošle godine ali ja sam ti uvjek na OSSK da nepišem koje sorte. Tad sam stajao i Više [+] gledao, pa nisam znao dali sam lud ili slijep. 2 do 3 metra kokuruz po tri klipa, to je bilo da nevjeruješ. Pa sin me pitao a tata koju si to glopus napravio da je koruza tak velika, trebaju ljestve da bi došao do klipa. Ove je godine dobar ali nije toliko visok. To ćemo vidjeti u jesen što nam vrijeme dalo. A suncokret mi povaljan ubi bože, previsok 190 cm i još bi nekuda u zrak, ogromni listovi i ako tek jedna trečina procvjetala a avo što na zemlji pokoj mu dušu oprosti. Ako se pokriju troškovi bit će dobro i ako ubslijedečem valu ne udari tuča. Karolina a ti sa mužem umjestu na more u tu Amazonu malo kao kamperi na odmor, pa uživancija. Možda ima nešto lijepo da se desi, pa da roda za 9 mjeseci nešto novo i da donese 🙊🙊🤫🤫🤫
Karolina Rastija
prije 5 dana
Haha, to je Pioneerov 9975, ali zemlja je kod Drave ova jako dobra Haha, to je Pioneerov 9975, ali zemlja je kod Drave ova jako dobra
Damir Senjan
prije 5 dana
Pa gledam slike, ovo je da nevjeruješ. Pa gdje ti muž nabavio sjeme kukuruza, ovo je kao u Amazonskim šumama ili neko Amazonsko sjeme kukuruza. Pa gledam slike, ovo je da nevjeruješ. Pa gdje ti muž nabavio sjeme kukuruza, ovo je kao u Amazonskim šumama ili neko Amazonsko sjeme kukuruza.
Damir Senjan
prije 5 dana
Moj si suncokret legao poslije sada ovoga jakoga vjetra, kukuruz izdržao vjetar ali suncokret nije. Moj si suncokret legao poslije sada ovoga jakoga vjetra, kukuruz izdržao vjetar ali suncokret nije.
Simon Požar
prije 8 godina
Što ti je marketing, sve se da prodati uz dobru priču