Pretraga tekstova
Iako nam se često predbacuje da se naš rad na terenu ne vidi te da plaćanje članarine nema smisla, ovaj pozitivan primjer dokaz je da bez zajedničkog rada i napora nema niti budućnosti hrvatske poljoprivrede, rekao je predsjednik HPK.
Hrvatska poljoprivredna komora, točnije njezini predstavnici za Primorsko-goransku županiju predvođeni predsjednikom ogranka Bojanom Franciškovićem uspjeli su osigurati nastavak rada veterinarskih stanica Rijeka i Delnice kako bi se osigurala skrb za stoku na području ove županije, ističu iz HPK.
U ovoj se županiji, kažu, zbog smanjenog broja stoke pojavio problem s funkcioniranjem veterinarske službe za velike životinje, a koncesiju za obavljanje prakse imaju već spomenute stanice.
"Kako su obje najavile da se nemaju namjeru javiti na novi natječaj za koncesiju pojavio se ogroman problem da bi se s početkom veljače iduće godine moglo dogoditi da stočari s ovog područja ostanu bez koncesionara za obavljanje veterinarske prakse i to na području cijele županije", izjavio je predsjednik HPK Mladen Jakopović.
Problem je prepoznat, a Francišković je organizirao niz sastanaka s Veterinarskom stanicom Delnice i Upravnim odjelom za poljoprivredu PGŽ na kojima je pokušao iznaći rješenja kako bi stočari imali primjerenu veterinarsku skrb.
Uspjeli su uvjeriti odgovorne u Županiji da iznađu potrebna financijska sredstva za nastavak rada dosadašnjih koncesionara. Posebno je, kažu, potrebno naglasiti njihov veliki kompromis jer su se odrekli značajnog dijela svojih prihoda.
"Iako nam se često predbacuje da se naš rad na terenu ne vidi te da plaćanje članarine HPK nema smisla, ovaj pozitivan primjer dokaz je da bez zajedničkog rada i napora nema niti budućnosti hrvatske poljoprivrede“, zaključio je Jakopović.
Tagovi
Hrvatska poljoprivredna komora Primorsko-goranska županija Mladen Jakopović Bojan Francišković Veterinarska stanica Rijeka Veterinarska stanica Delnice
Autor
Više [+]
Novinar i urednik s više od dvadeset godina iskustva u tiskanim i digitalnim medijima, na radiju i televiziji.
Živimo svoj san. Pogled na naše svakodnevne žetve tokom vegetacijske sezone, ispunjene bojama, radošću i srećom seoskim načinom života. Mi smo porodica Sibinčić iz Prnjavora, Bosne i Hercegovine, koja živi svoju strast prema zdravom i održi... Više [+]
Živimo svoj san. Pogled na naše svakodnevne žetve tokom vegetacijske sezone, ispunjene bojama, radošću i srećom seoskim načinom života. Mi smo porodica Sibinčić iz Prnjavora, Bosne i Hercegovine, koja živi svoju strast prema zdravom i održivom načinu života. Posvećeni smo njegovanju zemlje i uzgoju tradicionalnih sorti voća i povrća na organski način. Aktivni smo na društvenim mrežama, inspirišući mlade ljude da se ponovo povežu sa svojim korjenima na selu i teže budućnosti u poljoprivredi. #RuralFoto #proizvodnja
Jess Anthony Piquero
prije 1 dan
So proud of you Ivy and family! ❤️ So proud of you Ivy and family! ❤️
Nedeljko Kalaba
prije 2 dana
Wonderful family that achieves top results with great love and hard work Wonderful family that achieves top results with great love and hard work
Awung Angam
prije 2 dana
We apricate there hard work. Younger generation can learn from them. We love your family🙏 We apricate there hard work. Younger generation can learn from them. We love your family🙏
Aryamarie Ramos
prije 2 tjedna
The amazing family and hardworking!!keep it up guys! God bless your and your family..we support your journey. 😍😍😍 The amazing family and hardworking!!keep it up guys! God bless your and your family..we support your journey. 😍😍😍
Lily Uncanin
prije 3 tjedna
Fully supporting the Sibincic Family in their advocacy of sustainable living through agriculture. Fully supporting the Sibincic Family in their advocacy of sustainable living through agriculture.
Matija Golubić
prije 8 mjeseci
I onda ovakva propaganda, uvreda inteligencije?!? Pa agroklub je nekad bio kvalitetan portal i mjesto informiranja i okupljanja. Kad je točno postao Jakopovićeva služba za propagandu?
Matija Golubić
prije 8 mjeseci
A što je to točno proteklih GODINA ta nazovi komora napravila za recimo ostatak Hrvatske? Ili za ogromnu većinu OPGova? Ne vidimo vas i ne čujemo, osim kad treba naplatiti parafiskalni porez na budale! Jer ipak netko treba financirati još jednu posebnu nišu uhljeba koji nama političkki nepodobnima ne nude ama baš ništa. Samo još jedna "hrvatska" služba koja služi samo uhljebima i kumovima. Pa nije nadan bezveze u zatvoru...