Problem je što se svinjogojstvom danas smatra nešto što nikad na ovom području nije bilo standardno - proizvodnja prasadi i tovljenika do 100 kg za svježe meso. Hrvatska je uvijek bila poznata po proizvodnji za preradu.
Hrvatsko svinjogojstvo trenutačno se nalazi u teškom stanju. Prije 20 godina brojilo je 400 tisuća rasplodnih krmača, dok ih je danas tek 90 tisuća.
Potrebe cijele zemlje pokrivaju se sa samo 43%iz vlastitog uzgoja. Od nekadašnjeg izvoznika, pretvorili smo se u jednog od najvećeg uvoznika na razini Europske unije.
"Problem je što se svinjogojstvom danas smatra nešto što nikad na ovom području nije bilo standardno - proizvodnja prasadi i tovljenika do 100 kg za svježe meso. Hrvatska je uvijek bila poznata po proizvodnji za preradu", govori Vladmiri Margeta, stručnjak za uzgoj svinja.
Povezane stočne vrste
Svinjogojstvo predstavlja granu stočarstva kojoj je cilj proizvodnja i snabdijevanje tržišta svinjskim mesom i prerađevinama. Posebna se pozornost posvećuje kvaliteti mesa, a pod... Više [+]
Sinonim: krmni sirak | Engleski naziv: Sorghum | Latinski naziv: Sorghum bicolor (L.) Moench
Stočni sirak može se koristiti u različite svrhe, za prehranu ljudi, prehranu domaćih životinja, kako zrnom tako i zelenom masom, u industriji (škrob, glukoza, šećerni sirup,... Više [+]Tagovi
Autorica
Partner
Požega,
Hrvatska
tel: 034 202-192,
e-mail: info@poljoprivredna.tv
web: http://www.poljoprivredna.tv
Ivan Tvrdojević
prije 9 godina
gosp. Margeta tqko bi tebalo biti ali nažalost nijeiz godine u godinu prodaja teških svinja je sve lošija a ove je katastrofalnavaše rješenje problema vidite u uzgoju CSS što i mene jako zanima ali pitanje je tko će tek njih kupovat kad i ovo malo kupaca mesnatih pasmina prije svega pita: "samo da nisu masne" molim odgovor unaprijed Hvala !