Pretraga tekstova
Projekt vinskih cesta Požeško-slavonske županije
Turistička zajednica Požeško-slavonske županije pokrenula je projekt ustroja Županijskih vinskih cesta kojim su trenutno obuhvaćene tri udruge vinogradara i vinara s vinorodnih područja Požeške županije.
Kutjevačko vinogorje, čija udruga okuplja 29 članova, sadržajno je i najraznovrsniji dio turističke ponude, u koju je uvršten i Geopark prirode Papuk. Projekt vinskih cesta osim vinorodnih površina podrazumijeva i postojeće smještajne kapacitete te turističku i ugostiteljsku ponudu pojedinog kraja.
Vinska cesta Požeško-pleterničkog vinogorja trenutno okuplja 23 člana, dok udruga Pakračko-lipičkog vinogorja za sada broji 14 članova.
Prema riječima direktorice Županijske turističke zajednice Maje Jakobović, u projekt su osim vinogradara uključena i obiteljska poljoprivredna gospodarstva, proizvođači sireva, suvenira i svi koji svojom proizvodnjom ili ponudom mogu pridonijeti ukupnoj kvaliteti turističke ponude.
Zainteresirani subjekti ili pojedinci još se mogu prijaviti u ured TZ-a Požeške županije, a ustrojeno je i povjerenstvo koje će izići na teren i obići sve prijavljene kandidate.
Osim prometnog označavanja županijskih vinskih cesta smeđom turističkom signalizacijom, u pripremi je tiskanje triju brošura u kojima će uz informacije biti vizualno predstavljeni sadržaji turističke ponude svake pojedine vinske ceste, a u pripremi su i službene stranice vinskih cesta na internetskom portalu Požeško-slavonske županije.
Autor: Hrvoje Kusik
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljima Podravine i Slavonije širi se opojni miris kamilice 🌼 Još nemamo podatak koliko je površina pod ovom kulturom zasijano jesenas, a 2023. bila je na 3.788 hektara.