Pretraga tekstova
Ivani su se okupili na stadionu HNK Kupres, a ondje je svakoga od njih provjerila komisija iz Guinnessovog rekorda.
Udruga Kupreški kosci i Društvo Kuprešaka iz Zagreba organizirali su manifestaciju pod nazivom "1.000 Ivana" te oborili Guinnissov rekord u okupljanju najviše osoba sa spomenutim imenom na jednom mjestu.
Čak 2.325 Ivana okupilo se na stadionu HNK Kupres, a ondje je svakoga od njih provjerila komisija iz Guinnessovog rekorda.
Kuprešaci i njihovi gosti - Ivani iz regije oborili su rekord koji je držalo 1.096 Muhameda koji su se, prema Guinnessovoj knjizi rekorda, okupili 10. veljače 2005. godine u Dubaiju.
Manifestacija je organizirana radi boljeg upoznavanja prirodne ljepote, bogate kulture i tradicije ovog specifičnog, bosansko hercegovačkog kraja. Ovu je manifestaciju pokrenula Udruga Kupreški kosci koja se bavi očuvanjem tradicionalnog načina košnje u kupreškom kraju, a povod je stih pjesme "Moj Ivane", Marka Perkovića Thompsona gdje kaže "Vratit će se Ivan s 1.000 momaka",
Kako se priopćili organizatori, za 2018. godinu najavljeno je okupljanje Ivana s njihovim suprugama.
Foto: Facebook/Kupreški kosci
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Krenula je berba kamilice! Svježe fotke dobili smo od Slavena Puzjaka iz Josipova :)