Pretraga tekstova
U Opatiji je održana konferencija o klasterima na kojoj je prezentiran način upravljanja klasterima, organizacija, financiranje klastera iz EU Fondova, uloga državnih/regionalnih institucija u razvoju klastera
Na VI. po redu konferenciji o klasterima održanoj 22. i 23. studenog 2012. godine na temu “Regionalni izazovi i mogućnosti razvoja klastera na području JIE” koja se tradicionalno održava u Opatiji, Klaster poljomehanizacije je aktivno participirao svojom prezentacijom u okviru teme koja se je odnosila na organizaciju i upravljanje klasterima. Kao što i sam radni naziv konferencije kazuje fokus je bio na regionalnim izazovima i mogućnostima razvoja klastera na području Jugoistočne Europe. Tematski se je konferencija sastojala iz tri cjeline i to:
Konferenciju je organiziralo i financiralo Ministarstvo poduzetništva i obrta, a konferenciju je otvorio pomoćnik ministra gosp. Stjepan Koraj. Na konferenciji su sudjelovali predavači i govornici iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore te je to bila dobra prigoda da se metodom benchmarkinga vidi kako stoji proces klasterizacije u Hrvatskoj i na koji način se mogu poboljšati i potaknuti uvjeti za daljnji razvoj klastera kao alata za povećanje konkurentnosti gospodarstva.
U nastavku možete pogledati video sa prezentacijom Klastera poljomehanizacije koja je održanana VI. međunarodnoj konferenciji u Opatiji:
Tagovi
Konferencija Klaster Razvoj Konkurentnost
Partner
Klaster poljomehanizacije d.o.o.
Osijek,
Hrvatska
tel: 031/251 010,
e-mail: zerkapic@klaster-poljomehanizacije.hr
web: http://www.klaster-poljomehanizacije.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!