Pretraga tekstova
Hrvatska agencija za hranu i Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, uz potporu Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog društva za hipertenziju, organiziraju okrugli stol Smanjenje udjela soli u pekarskim proizvodima u petak 30. listopada u sklopu 10. Hrvatskog i 8. Međunarodnog kongresa Brašno-Kruh ’15.
Prehrambeno-tehnološki fakultet u Osijeku i ICC - Međunarodna udruga za znanost i tehnologiju žitarica, od 28. do 30. listopada u Grand Hotelu Adriatic, u Opatiji, organiziraju 8. međunarodni kongres Flour-Bread 2015. i 10. hrvatski kongres tehnologa proizvodnje i prerade brašna Brašno-Kruh 2015.
Teme kongresa su Oplemenjivanje i kvaliteta žitarica, Skladištenje i tehnologija mljevenja, Analitičke i reološke metode, Pekarstvo, Poboljšači i aditivi, Škrob i modificirani škrobovi, Ekstrudirani proizvodi i tjestenina, Keksarski i slastičarski proizvodi, Nutritivna kvaliteta žitarica, Sigurnost proizvoda od žitarica, Funkcionalni proizvodi od žitarica i Žitarice kao obnovljivi izvori energije.
Hrvatska agencija za hranu i Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, uz potporu Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog društva za hipertenziju, organiziraju okrugli stol Smanjenje udjela soli u pekarskim proizvodima u petak 30. listopada u sklopu 10. Hrvatskog i 8. Međunarodnog kongresa Brašno-Kruh ’15.
Okrugli je stol namijenjen prvenstveno predstavnicima pekarske industrije, ali i svima zainteresiranima, a cilj mu je informirati pekarsku industriju o najnovijim aktivnostima po pitanju smanjenja udjela soli u kruhu i pekarskim proizvodima (zakonsko ograničenje) te smanjenju unosa soli u prehrani stanovnika Republike Hrvatske, predviđenih Strateškim planom za smanjenje prekomjernog unosa soli u RH 2015. - 2019.
U okviru predavanja bit će predstavljena i iskustva drugih europskih zemlja koje već nekoliko godina uspješno provode akcije smanjenja udjela soli, a svoja će iskustva iznijeti i hrvatski proizvođači koji su započeli sa smanjenjem udjela soli u svojim proizvodima. Sudjelovanje je na Okruglom stolu besplatno i otvoreno za sve zainteresirane sudionike, uz obveznu prijavu. Molimo da se do 23. listopada prijavite putem elektroničke adrese komunikacija@hah.hr.
Tagovi
Brašno-Kruh 2015 Flour-Bread 2015 Smanjenje udjela soli Zakonsko ograničenje Škrob Pekarstvo Žitarice
Autorica
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
U iščekivanju kiše ;)
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
U iščekivanju proglašenje elementarne nepogode radi suše , mislim da je realno za kukuruz , a voda otekla u Crno i Jadransko more ! U iščekivanju proglašenje elementarne nepogode radi suše , mislim da je realno za kukuruz , a voda otekla u Crno i Jadransko more !
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Majo nema kiše do daljnjega, HR država kiši nije dala za protekla dva mjeseca dodatak za honorarni rad, a ponegdje i plivanje. Koliko sam čuo Više [+] naoblaka za to tuži apprrr oko spornih kiša. 🙊
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Kažu ne ubijaj komarca koji ti se krvi napio , čuvajte se gladnih . A krv piju komarice , ako ne griješim ? Kažu ne ubijaj komarca koji ti se krvi napio , čuvajte se gladnih . A krv piju komarice , ako ne griješim ?
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Ove godine ne fali, komarci od sreće mašu krilima Ove godine ne fali, komarci od sreće mašu krilima