Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • HeadOnEast
  • 01.10.2025. 12:20
  • Osječko-baranjska, Osijek

Sedmo izdanje HeadOnEast festivala u Osijeku

Od 2. do 5. listopada osječka Tvrđa i okolni prostori oživljavaju glazbom, gastronomijom, umjetnošću i interaktivnim hepeninzima, koji se isprepliću tijekom četiri dana neprekidnog događanja.

Sedmo izdanje HeadOnEast festivala u Osijeku
Foto: HeadOnEast
70
0
0

Osijek ovog prvog listopadskog vikenda ponovno postaje epicentar kreativnosti i ulične zabave. Od 2. do 5. listopada Tvrđa i okolni prostori oživljavaju festivalom HeadOnEast, gdje se glazba, gastronomija, umjetnost i interaktivni hepeninzi isprepliću u četiri dana neprekidnog događanja.

Ulice Tvrđe mirišu na street food, Bazaar nudi najbolje plodove Slavonije i Baranje, a u Langoš Strasse birate samo između slatkog i slanog. Kuće svjetla očaravaju Instagram, a dilema je hoćete li na vrhunsko vino ili pivu. Za one koji misle samo s klincima provesti vrijeme, pripremljena je gomila umjetnosti, kreativnosti i aktivnosti

Zabava na svakom koraku

Festival počinje warm-up danom, kada posjetitelji često kažu “ajmo samo na jedno”, a završavaju dugo nakon ponoći. U Beercuzu se toče lokalna piva iz Slavonije, Baranje i Srijema, dok street food i domaći proizvodi mame prve posjetitelje. Kandžija i TBF zagrijavaju atmosferu, uz podršku lokalnih DJ-a i bendova. Jutarnji povratak na noge savjetuje se uz doručak od masti, kruha i paprike - tradicionalni ritual zagrijavanja za festivalski vikend.

Petak i subota donose pravi festivalski štimung. Vinalia na Trgu Jurja Križanića kombinira gurmanske užitke i vinske degustacije, uz DJ-e i glazbene nastupe koji stvaraju pozadinu za druženje i zabavu. U Beercuzu posjetitelji uživaju u nastupima Miach, Kojota i Prljavog kazališta, dok Šor of Art nudi kreativne radionice, likovno i performativno izražavanje za sve generacije.

Ulična umjetnost i vizuali dominiraju Trgom Sv. Trojstva - učenici Glazbene škole Franje Kuhača uvode publiku u glazbenu osnovu, a Graffiti džem i razne intervencije pretvaraju trg u interaktivnu galeriju. Sprejevi, stickeri i skate elementi omogućuju publici da postane dio umjetničkog procesa, a mlađi posjetitelji mogu se okušati u šarenilu boja i kreativnih zadataka.

HeadOnKviz okuplja znatiželjnike i kvizaše, dok GeekOnEast privlači one koji vole tehnološke i geek teme. Chill zone In Da Sofa i Čarda Baranja nude opuštanje uz tamburicu, retro đir i ples, stvarajući raznolikost festivala koja zadovoljava različite ukuse i generacije.

Subota dodatno oplemenjuje program poezijom Na krajičku jezika, kratkim filmovima osječke Filmske RUNDE, dok Kopika postaje mjesto kreativnih performansa i pokretnih instalacija. Zona vinila u Franjevačkoj ulici vraća retro plesne ritmove, a Šor of Art i dalje vrvi od likovnih i interaktivnih sadržaja.

Sportom i kreativnošću protiv mamurluka

Zadnji dan festivala posvećen je opuštanju i pokretu. FEBIRE biciklijada kroz Tvrđu i aktivnosti na Kopiki kombiniraju sport, igru i kreativnost, a posjetitelji se opraštaju od festivala uz još poneki iznenadni hepening. Mamina juha i kava postaju ritual za povratak energije, dok Drava i gradske ulice omogućuju mirniji završetak hedonističkog vikenda.

Program Vinalia sufinanciran je kroz Interreg Danube Region Program (#RomansWineDanube), dok Graffiti džem podržava inicijativa Europe in My Region, koja mladima nudi nezaboravna iskustva u regijama diljem Europe.

Raspored događanja možete pogledati ovdje.


Tagovi

HeadOnEast Gastronomija Vinalia Čarda Baranja FEBIRE Osijek Danube Region Program


Autor

Nikola Kučar

Više [+]

Novinar i urednik s više od dvadeset godina iskustva u tiskanim i digitalnim medijima, na radiju i televiziji.


Partner