Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Prezentacija
  • 19.01.2012.

Predstavljanje hrvatskih vina u Poljskoj

Predstavljanje hrvatskih vina u Poljskoj
447
21
0

Međunarodna udruga vinara i srodnih proizvođača Mediterra te izvozna vinarska tvrtka Mediterra Natura d.o.o. organiziraju prvi put prezentaciju hrvatskih vinskih i srodnih prehrambenih proizvoda u Poljskoj u Krakowu.

Događaj je zamišljen kao degustacija i prezentacija proizvoda po B2B modelu: s jedne strane će biti poljski distributeri i uvoznici, a s druge hrvatski proizvođači vina i delikatesnih prehrambenih proizvoda. Prezentacije tog tipa Mediterra je već ostvarila u Japanu, Danskoj i Švedskoj, gdje su hrvatski vinari počeli izvoziti prve količine autohtonih hrvatskih sorti.

Poljska je, ističu organizatori, tržište velikih mogućnosti i kapaciteta za hrvatske proizvode jer ima 40 milijuna stanovnika te stabilni srednji sloj stanovništva s prosječnom plaćom od 600 eura, uz rastuću potrošnju vina po stanovniku.

Uz to, Poljska nije doživjela recesiju i postoji trend otkrivanja novih uvezenih vinskih sorti, pa vjerujemo da na tom tržištu postoji prostor za plasman hrvatskih vina i ostalih srodnih proizvoda u cjenovnom rangu ispod tri eura pa na više, navode organizatori.


Izvori

hrt.hr


Tagovi

Prezentacija Vino Prehrambeni proizvodi Izvoz

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Ljudi, vodim kanale CroAgroView na YouTube, Facebook, Instagram i TikTok. Imam preko 600 objavljenih videa poljoprivredne mehanizacije u radu. Ako još niste, pridružite se kanalima.