Pretraga tekstova
Osječki sajam je već u petak posjetio veliki broj posjetitelja, a najviše nas je oduševilo vidjeti mlade naraštaje na sajmu.
U petak, 7. listopada na starom sajamskom mjestu svečano je otvoren 19. Osječki jesenski sajam.
Sajam se odvija pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, Osječko-baranjske županije, Grada Osijeka, Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Osječko-baranjske županije i Obrtničkom komorom.
Ovogodišnji jesenski sajam poljoprivrede je bogat mnoštvom izlagača i njihovih proizvoda. Na jednom mjestu se okuplja poljoprivredna mehanizacija, zaštitna sredstva, sjemenska roba, pčelari sa svojim medom i drugim proizvodima, likerima, vinari sa vinima, voćari sa sokovima, prerađivači s gotovim suhomesnatim proizvodima.
Kroz manifestaciju Dani meda mogu se degustirati i medni proizvodi. Također moramo napomenuti kako je zastupljen veliki broj žena poduzetnica na sajmu.
Odlučili smo čuti i mišljenja izlagača. Razgovarali smo sa Jasnom s OPG Picek, Vrt "mala vidrica": "Ovo je prvi puta da sam na Osječkom jesenskom sajmu. Vrlo sam zadovoljna. Dobila sam veći prostor, pa mogu izložiti više svojih proizvoda. Svi moji proizvodi su pravljeni po starinskoj recepturi od džemova od kupine, mješavine kupina i višnja, ili kupina i marelica, kompota, raznih vrsta sirupa."
Na štandu OPG Major smo zatekli mnogo posjetitelja koji su se raspitivali o njihovim proizvodima: "Redovno dolazimo na sajam. Naši proizvodi su domaće radinosti. Posjetitelji su zainteresirani. U ponudi imamo slatku i ljutu mljevenu baranjsku papriku. Ovo nam je pogodan način za prodaju i predstavljanje."
Također jedan od interesantnih proizvoda su prerađevine od industrijske konoplje, a OPG Kalić Zvonimir govori: "Ovakvi sajmovi su način da ljude podsjetimo kako je bitno živjeti zdravo. Imamo bogatu ponudu ulja, sjemenki, čaj, tjesteninu i eko certifikat. Posjetitelji su zainteresirani. Ovo nam je primarna djelatnost i svi članovi sudjeluju u radu, zbog toga redovno posjećujemo sajamove."
Osječki sajam je već u petak posjetio veliki broj posjetitelja, a najviše nas je oduševilo vidjeti mlade naraštaje na sajmu. Sajam su posjetili učenici osnovnih i srednjih škola, koji su se kako se čini zabavili i ponešto naučili.
Tagovi
Osječki sajam OPG Mehanizacija
Autorica
Partner
Osijek,
Hrvatska
e-mail: osjecki.sajam@os-sajam.hr
web: http://www.os-sajam.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
#RuralFoto #selo
Negdje na otoku Rabu...
Vinko Buzov
prije 1 tjedan
Pa staje ovo svake godine iste parcele ista kvadratura čak i više ovaca ali manje po 200 /300e manje zamislite kad meni ukradu od 1000e poticaja 300 Više [+] onda netriba nista pricat sramota
Leticija Hrenković
prije 3 tjedna
Samo dajte cure, bit ćete diskvalificirane ali lijepe je fotke uvik lipo vidit :) Samo dajte cure, bit ćete diskvalificirane ali lijepe je fotke uvik lipo vidit :)
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Ma znam, šalim se. Imam i ja u planu :) Ma znam, šalim se. Imam i ja u planu :)
Blanka Kufner
prije 3 tjedna
Ufff, Majo, mislim da smo u sukobu. Interesa, naravno ;) Ja to stavim iz gušta, sjetim se neke fora fotkice pa ako ju uspijem naći, eto je je na Više [+] Klubu! :D
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Ček ček, ako ti nisi u sukobu interesa, onda nisam ni ja ;) Ček ček, ako ti nisi u sukobu interesa, onda nisam ni ja ;)