Pretraga tekstova
Organizatori navode kako nastoje da 49. izdanje bude bolje i uspješnije od prethodnih kvalitetom i sadržajem.
Četrdesetdeveti sajam "Dani šljive 2022" u Gradačcu u Bosni i Hercegovini održat će se na oko 5.000 kvadratnih metara površine na lokalitetu sportske dvorane Skenderija u tom gradu. Svečano otvaranje četverodnevne manifestacije planirano je 24. kolovoz. Dio sadržaja bit će organiziran i na Kuli Husein-kapetana Gradaščevića, a u etno-parku na jezeru Hazna bit će upriličena "Gastro avlija" gdje će se pripremati jela i tradicionalne prerađevine od šljive i drugog sezonskog voća i povrća kao i prezentiran proces pečenja rakije.
"Imat ćemo oko 350 izlagača iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Crne Gore. Sajam je podijeljen u tri sekcije: poljoprivredna proizvodnja, prehrambena industrija kao i mehanizacija i oprema", rekao je direktor Turističke zajednice Gradačca Ensar Mešanović, tijekom jučerašnje konferencije za medije, piše Fena.
Prvi sajam šljive u ovom gradu je održan 1969. godine, a 18 godina kasnije je dobio prefiks međunarodnog. Tijekom ovogodišnjeg izdanja, bit će upriličena i peta po redu podsajamska aktivnost, odnosno Međunarodni sajam pčelarstva.
Organizatori navode kako nastoje da 49. izdanje bude bolje i uspješnije od prethodnih kvalitetom i sadržajem.
"Počeli smo 1969. godine, a 1996. godine smo faktički na ruševinama obnovili sajamske aktivnosti. Gradačac živi za sajam i uvjeren sam da ćemo biti dobri domaćini", kazao je gradonačelnik Gradačca Edis Dervišagić.
Na 49. Sajmu šljive u Gradačcu prezentacija procesa pečenja rakije
U okviru revijalnog dela, planiran je koncert Latifa Moćevića i grupe Regina, dok je specijalni gost manifestacije Stjepan Mesić, nekadašnji predsjednik Republike Hrvatske. Očekuje se da i ove godine, na najstarijem specijaliziranom sajmu u Bosni i Hercegovini, svoje proizvode predstave brojni domaći i izlagači iz inozemstva. Vrata sajma će biti otvorena od 24. do 27. kolovoza 2022. godine.
Tagovi
Sajam šljive Gradačački sajam Rakija Edis Dervišagić Ensar Mešanović Stjepan Mesić
Autorica
Više [+]
Diplomirana novinarka i digitalna marketing menadžerica, s višegodišnjim iskustvom u tv i web novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Što jest, jest.
Karolina Rastija
prije 5 dana
Mene boli od sekiracije, od rakije nije nikad 😄 Mene boli od sekiracije, od rakije nije nikad 😄
Damir Senjan
prije 5 dana
Karolina Rastija Ajme majko mila koja rakija, pij vodu od rakije boli glava, za ostale nus pojave neznam kakve su od rakije 🤔 Karolina Rastija Ajme majko mila koja rakija, pij vodu od rakije boli glava, za ostale nus pojave neznam kakve su od rakije 🤔