Pretraga tekstova
Organizacija međunarodnog kongresa prvi put dodjeljena zemlji koja nije članica Europske unije
U Dubrovniku se od 6. - 9. lipnja održava Kongres europskog udruženja EFPRA na kojem će se predstaviti i bogatstvo kulture i baštine Hrvatske.
EFPRA (European Fat Processors and Renderers Association), jedna od najznačajnijih asocijacija EU u sustavu sigurnosti hrane i zaštiti okoliša. Od 2000. godine redovito organizira godišnje kongrese s ciljem povećanja sustava sigurnosti hrane i zaštite okoliša u zemljama Europske Unije.
Po prvi put organizacija Kongresa povjerna je zemlji koja nije članica EU. U suradnji sa tvrtkom Agroproteinka d. d., koja je vodeća tvrtka u jugoistočnoj Europi u djelatnosti zbrinjavanja životinjskih nusproizvoda i njihovim iskorištavanjem kao obnovljivih izvora energije i nutritivno vrijednih proteina, u Dubrovniku se od 6. - 9. lipnja održava Kongres europskog udruženja EFPRA.
Na Kongresu sudjeluju vodeći svjetski znanstvenici, predsjednici Uprava i vlasnici najvećih europskih kompanija iz tog sektora, predstavnici najviših nadležnih tijela EU kao npr. Europske komisije, zamjenik glavnog direktora DG SANCO (Europska komisija-Odjel za hranu), Agencija za sigurnost hrane, Belgija, predsjednik FEFAC-a (Europska federacija proizvođača hrane) i mnogi drugi.
Dodjela organizacije ovog značajnog međunarodnog Kongresa za Hrvatsku je velika čast, ali ujedno je i priznanje da su prepoznata ulaganja u sustav sigurnosti hrane i zaštite okoliša.
S obzirom na međunarodnu rasporstranjenost projekata kojima se bavi Agroproteinka d. d., tvrtka kroz svoje poslovanje nastoji predstaviti i hrvatsku kulturu, tradiciju i promovirati izvorne hrvatske proizvode. Tim povodom, u suranji sa tvrtkama Hrvatski farmer d. d., Klub članova 'Selo' i specijaliziranom trgovinom za autohtone hrvatske proizvode 'Natura Eko Etno' organizirana je svečana večera pod nazivom Hrvatska večer. Tako će u četvrtak, 7. lipnja u 20 sati sudionici i gosti Kongresa u prostoru restorana 'Klarisa' moći uživati uz bogat kulturno-glazbeni program, upoznati povijesnu i etnološku posebnost i specifičnost hrvatske te kušati delicije i autohtone specijalitete.
Foto: RGBStock.com
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Naveliko se radi 🚜🌾
Damir Senjan
prije 6 dana
Goran Vizintin Ma ja sam ti takav od rođenja, uvjek nekako iako problem to prebaciti na neki šaljivi dio, pa si od problema malo i uveseliš dan. Od Više [+] tolikoga gledanja u nebo i nebo me prevarilo, pa udri Mujo u polje brže bolje da se nešto zasadi evo do današnje kiše ako ne i sutrašnje, ako nebo da pa do 1.5 bit ću gotov sa sadnjom.
Goran Vizintin
prije 1 tjedan
Damire, kod tebe uvijek veselo.....🤣🤣💪💪👍 Damire, kod tebe uvijek veselo.....🤣🤣💪💪👍
Damir Senjan
prije 3 tjedna
U mom kraju se to radi nabrzaka, pretežno naporno negledajuči koliko je naveliko, već gledajuči u nebo. Previše kiše i teško u polje. Eto i ja Više [+] nabrzaka u dva dana uspio izvoziti stajnjak uz jedno izvlačenje trakotra sprikolicom punom iz muljavoga polja i samo jedno prevtanje pune prikolice, ali ovaj put ne ja već sinček.