Pretraga tekstova
Važnost uspostavljanja klastera konkurentnosti u Hrvatskoj može se gledati kroz mogućnosti korištenja strukturnih instrumenata ulaskom Hrvatske u Europsku Uniju.
Hrvatski klasteri konkurentnosti predstavljaju „Triple Helix“ princip (princip trostruke zavojnice) umrežavanja privatnog sektora, državnih institucija zaduženih za kreiranje gospodarske politike te akademskih i znanstveno istraživačkih institucija.
Važnost uspostavljanja klastera konkurentnosti u Hrvatskoj može se gledati kroz mogućnosti korištenja strukturnih instrumenata ulaskom Hrvatske u Europsku Uniju. Hrvatska će imati na raspolaganju značajna sredstva za istraživanje i razvoj, energetiku, turizam, kulturu, ljudski kapital, zapošljavanje. Svi navedeni prioriteti značajni su čimbenici povećavanja konkurentnosti hrvatskoga gospodarstva.
Klaster konkurentnosti prehrambeno-prerađivačkog sektora (KK PP sektora)
Klaster konkurentnosti automobilskog sektora (KK automobilskog sektora)
Klaster konkurentnosti drvno-prerađivačkog sektora (KK DP sektora)
Osnivanje Klastera konkurentnosti potpomognuto je od strane Ministarstva gospodarstva, Ministarstva poduzetništva i obrta i Agencije za investicije i konkurentnost, a cilj osnivanja klastera konkurentnosti je povećanje konkurentnosti hrvatskog gospodarstva te osnaživanje strateški važnih sektora, kako u Hrvatskoj tako i na međunarodnoj razini.
Klaster poljomehanizacije, zastupan po direktoru mr.sc. Željku Erkapiću, je na Osnivačkim skupštinama izabran u Upravni odbor KK PP sektora i KK automobilskog sektora što će mu omogućiti izravni utjecaj na generiranje i lobiranje za projekte od interesa za svoje članice, koji će biti podržani od strane Ministarstava kroz izradu nacionalne strategije sektorskog razvoja RH, a što će biti i važan kriterij za dobivanje bespovratnih namjenskih sredstava za projekte iz strukturnih i kohezijskih fondova EU.
Stoga pozivamo sve nove potencijalne članice Klastera poljomehanizacije da nam se pridruže kako bi što učinkovitije kroz članstvo u klasteru ostvarili i svoje interese u mnogobrojnim projektima koje Klaster poljomehanizacije provodi na dobrobit svojih članica od internacionalizacije poslovanja, različitih vrsta edukacija do međusobnog umrežavanja i kooperantskih poslova.
Tagovi
Klaster poljomehanizacije Triple Helix Željko Erkapić Europski fondovi
Partner
Klaster poljomehanizacije d.o.o.
Osijek,
Hrvatska
tel: 031/251 010,
e-mail: zerkapic@klaster-poljomehanizacije.hr
web: http://www.klaster-poljomehanizacije.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ravnatelj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju bit će gost u studiju Agrokluba. Imaš pitanje za njega - postavi ga ovdje na KLUBu uz heshtag #PitajAPPRRR
Damjano-Dado Ivaniš
prije 3 tjedna
#PitajAPPRRR Moje pitanje za ravnatelja: Zašto agencija tereti mene za sredstva koje sam isplatio izvođaču za objekat,a isti je zbog svog nemara Više [+] objekat uradio tako loše da ga ne mogu staviti u upotrebu. Sredstva sam prebacio izvođaču,istog sam morao prijaviti u agenciju da bi on mogao početi s radovima. Sve sam dokaze predočio u žalbi ( na koju čekam odgovor) .Zašto agencija ne tereti direktno izvođača kod kojeg su novci završili. Ja nemam ni novaca ni štale.lijep pozdrav
malimarko123
prije 3 tjedna
#PitajAPPRRR Moje pitanje za ravnatelja Agencije jest zašto moj OPG do dana današnjeg nije na Agronet zaprimio Odluku za 2024.? Niti Avans za 2025.? Više [+] Sve sam obveze izvršio na vrijeme i nisam pod nikakvim sankcijama? Od srpnja 2025. poslao sam najmanje 10 mailova Agenciji sa istim pitanjem te sam dobio odgovor da se strpim (već pola godine) ili financijske tablice sa uplatama na kojima je jasno vidljivo da neke isplate nisam uopće zaprimio na račun, a nemam se na temelju čega žaliti? Opg Stjepan Šuntić.
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Dovedite Vi iz AGROKLUBA ministra pravosuđa Zapadne Srbije , koju nazvaše rh ! U tom NE SPOSBOM resoru su ; Zakon o nasljeđivanju - PLAGIRANI Više [+] BEOGRADSKI , dvostruka evidencija KOJU NAM NAMETNUŠE Austrijanci , Zakon o vlasništvu i drugim stvarima - SMEĆE od zakona , Zakon o izvlaštenju ! U GRUNTOVNICI NA Radiću , ista u katastru na kralju Petru I , a Leticija upisala bez ugovora ! Pa gospođo Leticija sa kime od pokojna dva da sklopite ugovor , pitajte ravnatelja ?
Mile Špehar
prije 3 tjedna
#PitajAPPRRR Moje pitanje je za ravnatelja je pošto će Agenicija izbrisati sve korisnike koji nemaju ugovor o korištenju privatnog poljoprivrednog Više [+] zemljišta zanima me zašto to ne učini i sa državnim poljoprivrednim zemljištem na temelju kojeg članaka i kojeg zakona priznaju potvrde o privremenom korištenju koje izdaju jedinice lokalne samouprave i na temelju kojeg članka i kojeg zakona jedinice lokalne samouprave izdaju te iste potvrde. Hvala