Pretraga tekstova
U Hrvatskoj raste proizvodnja eko hrane za zajedničko euro tržište
Na 3. Međunarodnom sajmu inovacija, eko ideja, proizvoda i tehnologija u poljoprivredi i prehrambenoj industriji 'Agro Arca' u Slatini jučer su inovatori iz desetak zemalja svijeta izložili tristotinjak izuma i inovacija koje bi trebale pridonijeti razvoju poljoprivrede i prehrambene industrije, te stvaranju uvjeta za proizvodnju eko hrane i života od energije iz obnovljivih izvora.
Uz brojne uzvanike u svečanosti otvaranja sudjelovao je i dr. Anadras Vedres, predsjednik Međunarodne federacije nacionalnih saveza inovatora IFIA koji je veliki promicatelj inovatora. Uz pokrovitelje Ministarstvo gospodarstva i Ministarstvo poljoprivrede zemlja partner sajma je Mađarska, Slavonsko-brodska županija je županija partner, a partner sajmu je i Grad Varaždin.
- Inovacije su značajan poticaj gospodarskom razvoju i napretku, a posebno je značajno što su se u aktivnosti sajma uključili mladi. Zahtjevna poglavlja poljoprivrede i ruralnog razvoja u pridruživanju EU dobro napreduju i uskoro će biti zatvorena, a mi ćemo učiniti sve da naše poljoprivredne proizvođače pripremimo za ulazak u EU. Raduje me što se raste ekološka proizvodnja, pa vjerujem da će dodatne potpore i mjere ruralnog razvoja pridonijeti povećanju proizvodnje ekološke i zdrave hrane za zajedničko europsko tržište, izjavio je u Slatini ministar Petar Čobanković.
Autor: Dragutin Šantoši
Izvori
Tagovi
Sajam Čobanković Poljoprivreda Prehrambena industrija Ekološka poljoprivreda
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
U hladnjači kod Osijeka