Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Tradicionalna manifestacija
  • 18.09.2025. 07:30
  • Primorsko-goranska, Čabar

Putevima goranskog meduna - promoviranje proizvoda zaštićenog oznakom izvornosti EU

Ovogodišnje izdanje održat će se 28. rujna 2025. godine s početkom u 11 sati na Poljoprivredno-edukacijskom centru KIS Gorski kotar u Prezidu.

Putevima goranskog meduna - promoviranje proizvoda zaštićenog oznakom izvornosti EU
Foto: AK grafika*
88
0
0

Pčelarsko društvo grada Čabra i ove godine organizira tradicionalnu manifestaciju “Putevima goranskog meduna”. Održat će se 28. rujna 2025. godine s početkom u 11 sati na Poljoprivredno-edukacijskom centru KIS Gorski kotar u Prezidu.

Cilj manifestacije je promocija i popularizacija Goranskog meduna, 39. hrvatskog zaštićenog proizvoda, koji je upisan u registar zaštićenih oznaka izvornosti i zemljopisnog podrijetla te je zaštićen na razini cijele Europske unije.

Amatersko ocjenjivanje medice

Manifestacija se realizira u suradnji s Primorsko-goranskom županijom, gradom Čabrom i KIS-om Gorski kotar.

"Posjetitelji će imati priliku razgledati rad centra i ogledni pčelinjak otvoren prošle godine, sudjelovati u stručnim predavanjima za pčelare te u edukativnim radionicama za djecu. Najmlađi će, između ostalog, izrađivati edukativne slikovnice o životu pčela, a tradicionalno će se održati i amatersko ocjenjivanje medice. Program će biti upotpunjen ponudom lokalnih OPG-ova s naglaskom na pčelinje proizvode“, istaknuo je Alain-Stojan Leskovar Predsjednik Pčelarskog društva grada Čabra

Stručna predavanja održat će Jurica Manestar, s temom “Mala Farar košnica -budućnost u planinskom pčelarstvu”, a uz domaće goste sudjelovat će i gosti iz Republike Slovenije.

*Naslovna fotografija: Shutterstock/Ivan Kovbasniuk, Blanka Kufner


Tagovi

Goranski medun Prezid Alain-Stojan Leskovar Jurica Manestar


Autor

Nikola Kučar

Više [+]

Novinar i urednik s više od dvadeset godina iskustva u tiskanim i digitalnim medijima, na radiju i televiziji.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Hranjenje koka, pataka i ovčica, svakodnevna rutina koja uči našu djecu o odgovornosti i njeguje duboko poštovanje prema životinjama koje hrane našu porodicu. #RuralFoto #životinje