Pretraga tekstova
U Čepinu već 16 godina zajedničkim snagama Općine i Konjogojske udruge Čepin 30-ak jahača čuva običaj pokladnog jahanja.
Konji su oduvijek bili jedna od najvećih ljubavi slavonskog seljaka. I dok su se u neka prošla vremena držali zbog obrađivanja zemlje ili u vojne svrhe, danas se uzgajaju isključivo iz hobija i čuvanja od zaborava nekih starih običaja. Poput pokladnog jahanja koje je održano i u Čepinu i u Širokom Polju.
Dario Dorušak, predsjednik Konjogojske udruge Čepin kaže da čuvaju tradiciju Slavonije, pa i čuvanje lipicanaca, na kojima su jahali. Njegovanje tradicije pokladnog jahanja rodilo se zbog ljubavi prema konjima. Toj plemenitoj, a istovremeno tako moćnoj životinji koja se danas sve više uzgaja samo iz hobija.
U Čepinu tako već 16 godina zajedničkim snagama Općine i Konjogojske udruge Čepin 30-ak jahača čuva običaj pokladnog jahanja. Dražen Tonkovac, načelnik Općine Čepin kaže da imaju četiri postaje. Na tim postajama se okupljaju obitelji iz ulice. "Poslije povorke u 20 sati imamo tradicionalan pinkl bal", kaže načelnik Tonkovac.
Uskoro bi uzgajanje konja u Čepinu trebalo biti znatno olakšano. Prošle godine Općina je usvojila novi prostorni plan i parceli na kojoj se nalazi Konjogojska udruga i klub predvidjela sportsku namjenu.
Foto: Konjogojska Udruga Čepin/Facebook
Tagovi
Autorica
Više [+]
Magistra agroekonomike s iskustvom u poljoprivredi. Svoje znanje i savjete dijeli i s čitateljima Agrokluba.
Partner
                        
                                                        Sv.L.B.Mandića bb,
                                                         Osijek,
                                                        Hrvatska
                                                        
                                                        tel: (031) 400 - 000,
                                                                                                                e-mail: marketing@ostv.hr
                                                                                    web: http://www.osjecka.com
                                                    
                    
            📍Suza
 Danas smo u društvu Samira Nađa, gdje nam je predstavio nešto novo u svijetu vinarstva, a i otkrio tajnu ispravnog kušanja pjenušca. 🥂
 
 Stay tuned! 😉
        
pege25
prije 8 godina
Sačuvajmo mi bolje prvo ljude a za tradiciju ćemo lako ili?