Pretraga tekstova
Pred nama je 43. po redu tradicionalna gospodarsko-turistička manifestacija Iločka berba grožđa koja će ove godine otpočeti u subotu 28. kolovoza, a trajat će do nedjelje 5. rujna 2010. godine. Iločka berba grožđa u Iloku se održava tradicionalno od 1962. godine, a proizašla je iz starog srijemsko-slavonskog običaja okupljanja pučana u vrijeme početka berbe sa svrhom čuvanja vinograda i slavljenja dobre godine.
U razdbolju od osam dana, koliko će ove godine trajati ova velika fešta vina i dobre zabave, u najistočnijem pitoresknom gradu Hrvatske, glavni organizatori manifestacije, Grad Ilok i Turistička zajednica ovoga grada, ponovno su za sve svoje goste priredili čitav niz zanimljivih događanja.
Manifestacija će tradicionalno započeti 28. kolovoza običajem 'pudarine' odnosno čuvanja vinograda pred berbu grožđa tijekom kojeg se Iločani okupljaju i druže u vinogradima uz pjesmu, hranu i piće, a koji će se održati u vinogradima Iločkih podruma na Vukovu. Organizatori najavljuju i zanimljiv sportski program koji uključuje originalna natjecanja poput turnira u odbojci na pijesku na dunavskoj plaži ili pak biciklijade po iločkom vinogorju, brojne prigodne programe za djecu i dakako, bogat glazbeni program u kojem će sudjelovati KUD-ovi i puhački orkestri, tamburaški sastavi, ali i poznata imena domaće estrade poput Borisa Novkovića, Jasne Zlokić, Maje Blagdan, Blanke Došen, grupe Prva liga i mnogih drugih.
U petak 3. rujna održat će se i 7. Stručni susret vinara Podunavlja i Slavonije, a brojne goste će zasigurno ponajviše veseliti bogata ponuda slasnih srijemskih specijaliteta i posebne degustacije vinskih sorti iločkoga kraja i iločkih podruma.
27.-29. kolovoza 2010.
27.-29. kolovoza 2010.
28. kolovoza 2010.
28.-29. kolovoza 2010.
29. kolovoza 2010.
30. kolovoza - 14. rujna 2010.
01. rujna 2010.
02. rujna 2010.
03.-05. rujna 2010.
03. rujna 2010.
ljetna pozornica u tvrđavi;
Izvori
Tagovi
Blitva, češnjak, đumbir, bamije, agrumi, krumpiri, lubenice, banane … u glavni grad Kenije povrće i voće dolazi iz Tanzanije i Ugande, kazuje nam lokalac kojeg smo pitali za smjer tržnice. Cijene su niske, uvjeti loši, a kaos na ulicama Nai... Više [+]
Blitva, češnjak, đumbir, bamije, agrumi, krumpiri, lubenice, banane … u glavni grad Kenije povrće i voće dolazi iz Tanzanije i Ugande, kazuje nam lokalac kojeg smo pitali za smjer tržnice. Cijene su niske, uvjeti loši, a kaos na ulicama Nairobija teško je opisati. Promet se događa nekako, Britanci su zaslužni što voze ‘krivom’ stranom.
Sigurnost na pijaci jednaka je higijenskim uvjetima, pojedinci nisu sretni da ih snimamo, ako za to nisu honorirani. Ulice su pune žicara, starih i mladih.
Više je zebri oko prijestolnice, nego na ovdašnjem asfaltu. Brojni preživljavaju na ulicama, tražeći način zaraditi koji šiling (1Eur je cca 150 šilinga). Kako je tek u ruralnim krajevima?
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Ne, to su banane u pozadini, a ovaj mladić prodaje nekakve suhe pržene ribice Ne, to su banane u pozadini, a ovaj mladić prodaje nekakve suhe pržene ribice
Maja Celing Celić
prije 2 tjedna
Je li ovo suho, na posljednjoj slici bamija? Leleleee, da mi je! Je li ovo suho, na posljednjoj slici bamija? Leleleee, da mi je!
Željka Rački-Kristić
prije 2 tjedna
Molim provjeru činjenicu na licu mjesta jer priča se. Je li zbilja Katolička crkva u Keniji zamijenila misno vino? Više [+] https://www.index.hr/magazin/clanak/crkva-u-keniji-zamijenila-misno-vino-jer-se-staro-prodaje-po-barovima/2718719.aspx
plodovizemlje
prije 15 godina
u slijedeću sezonu s eko pripravcima www.eko-gnojivo.com