Pretraga tekstova
Trenutno traje faza druge prihrane uljane repice, međutim, lijepo vrijeme pogoduje vrlo intenzivnom napadu insekata, prije svega repičine pipe i repičinog sjajnika, kaže Dominik Mikolčević iz KWS Hrvatska.
Uljana repica izgleda jako dobro na površinama proizvođača koji su primijenili sve pravovremene agrotehničke mjere. Međutim, kako je vrijeme toplo i pogoduje insektima, potrebno je zaštititi je.
"Trenutno traje faza druge prihrane uljane repice, međutim, lijepo vrijeme pogoduje vrlo intenzivnom napadu insekata, prije svega repičine pipe i repičinog sjajnika. Riječ je o intenzivnom napadu pa pristupite zaštiti insekticidima kako bi spriječili štetu", savjetuje Dominik Mikolčević iz KWS Hrvatska.
Apelira, također, da svi koji nisu posljednjih dana bili u poljima, obiđu njive te pristupe zaštiti insekticidom.
"Repica je u intenzivnom porastu, formiranju pupa, a na nekim parcelama možemo primijetiti i da su nam već počele lagano žutiti njive. Znači, trenutak je za laganu zaštitu usjeva uljane repice od bolesti", zaključuje Mikolčević.
Foto: Marko Šalković
Povezana biljna vrsta
Sinonim: - | Engleski naziv: Swede rape, oilseed rape | Latinski naziv: Brassica napus L. (Partim)
Uljana repica proizvodi se zbog dobivanja ulja. U sjemenu uljane repice ima oko 40 % i oko 20 % bjelančevina. Ranije je ulje uljane repice korišteno za osvjetljenje i mazivo, a... Više [+]Tagovi
Uljana repica Kukci KWS Hrvatska
Partner
Vukovarska 31,
31000 Osijek,
Hrvatska
tel: +385 31 628 628,
e-mail: info@kws.hr
web: http://www.kws.hr
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ravnatelj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Nikola Dolački u studiju Agrokluba. 🎥
Đuro Japaric
prije 4 dana
Još mi nisu odgovorili na prijedlog ? Što imamo ako na tarabe izvjesim ; molim nasljednike umrlog da pokrenete OSTAVINSKI postupak , a nakon toga da Više [+] mi date vašu zemlju u zakup jer će sa UPISOM u ARKOD za Vas imati veću vrijednost u slučaju da ju prodajete !
Đuro Japaric
prije 2 tjedna
Poslana je danas i njemu Predstavka ! Prijedlog je da Milanović sa ovlastima Predsjednika RH predloži IZVAREDNU sjednicu Hrvatskog sabora , na kojoj Više [+] bi se ZAUSTAVILO ponižavanje neupisanih , BRISANJE živih posjednika , išlo po HITNOM postupku izmjene Zakona o nasljeđivanju članka 210 ! U Gruntovnici i katastru na povijesno prenapuhanom Radiću , Nikola ju upisao u ARKOD bez Ugovora ! Pa neka Radić ili nasljednici ili lokalne vlasti POKRENU OSTAVINSKI postupak da g. Nikola može sa ŽIVIM KOMUNICIRATI ! Mora se mijenjati i Zakon o izvlaštenju , SMEĆE za raspolaganje sa državnom zemljom ? Šteta što NEMAMO HPK , ali vlasnici OPG imate Đuru , koji se NE BOJI ?