Pretraga tekstova
Znatno manje količine uskladištene pšenice u silosima slavonije Nove
Iako se Mlinska industrija Slavonija Nova uspješno nosi s krizom i spremno odgovara izazovima tržišta, čelnog čovjeka Petra Kulića ipak brine loša žetva. “Poljoprivredni proizvođači još uvijek dovoze svoju robu, no već sada je vidljivo kako su znatno manje količine pšenice uskladištene u silosima Mlinske industrije Slavonija Nova.
Primljeno je oko 10 tisuća tona pšenice, što je izuzetno malo u odnosu prema prošloj godini. S obzirom na sve što se događalo, možemo biti ipak djelomično zadovoljni unosom pšenice”, pojašnjava Kulić dodajući kako će se potruditi da ostale poljoprivredne kulture koje dolaze s jeseni nadoknade i popune skladišne kapacitete.
Činjenica je, dodaje, da je pšenicom zasijano 20 posto manje površina i da je prinos po hektaru 50 posto manji nego lani. Kvaliteta pšenice nije po standardima koji su bili prijašnjih godina, a sve zbog loših vremenskih uvjeta.
Inače, Slavonija Nova pripada u red velikih proizvođača brašna i već godinama muku muči s cijenom koja je, prema mišljenju mlinara, niska u odnosu prema cijeni kruha, čija se cijena kreće od 7 do 9 kuna po kilogramu. Stoga su se veliki proizvođači otprije tri dana odlučili krenuti s novom, višim cijenom brašna. Slavonija Nova je, poručuje Kulić, ozbiljan proizvođač koji je na tržištu konkurentan i po cijeni i po kvaliteti pa stoga nema razloga za zabrinutost. Prodaja brašna je u porastu, mlin radi punim kapacitetom, a radi se i na reorganizaciji pekare i slastičarnice. Ove će godine značajna sredstva biti investirana u mlin te industrijski kolosijek, što će značajno poboljšati usluge, ali i kvalitetu robe.
Autor: M. Lešić Omerović
Povezana biljna vrsta
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Hranjenje koka, pataka i ovčica, svakodnevna rutina koja uči našu djecu o odgovornosti i njeguje duboko poštovanje prema životinjama koje hrane našu porodicu. #RuralFoto #životinje
Ivan Kulak
prije 2 tjedna
Baby beef je privatna udruga malog broja pojedinaca koji su svojim djelovanjem radi privatnih interesa suodgovorni za propast stočarstva u Više [+] Hrvatskoj.Prije desetak godina su izlobirali da dobiju poticaj za jeftinu uvoznu telad iz Rumunjske i ostalih zemalja EU a na tu telad su dobili certifikat da je porijeklom iz RH. Da ne spominjem da su vodeći ljudi te udruge dobili 85% nepovratnih sredstava iz fondova EU a ostalim pravim stočarima koji uzgajaju goveda od telenja do klaonice su ostale mrvice. Udruge Baby beef,Croatia stočar,HPK uz naravo naše političare su glavni krivci za propast stočarstva u RH.
Aryamarie Ramos
prije 2 tjedna
Nice to see them that they are enjoying feeding duck and chicken 😂😂😂 Nice to see them that they are enjoying feeding duck and chicken 😂😂😂