Pretraga tekstova
Po pravilnicima Europske unije spremanje i manipulacija robe za ljudsku ishranu podlijegat će puno strožim propisima te će se ograničavati upotreba strojeva sa hidraulikom prilikom utovara ili istovara robe u skladišta.
Kvalitetno učinkovito i brzo spremanje žitarica u podna skladišta ulaskom u Europsku Uniju postaje sve veći problem. Po pravilnicima Unije, spremanje i manipulacija robe za ljudsku ishranu podlijegat će puno strožim propisima te će se ograničavati upotreba strojeva sa hidraulikom prilikom utovara ili istovara robe u skladišta. Poljoprivredni proizvođači u hrvatskoj najčešće koriste traktorske ili teleskopske utovarivače za manipulaciju rasute robe, što je vrlo skupo, neučinkovito, ali često i sporo rješenje. Istina, ovi utovarivači se koriste i za druge namjene na poljoprivrednom gospodarstvu, ali za utovar i manipulaciju rasutog tereta danas već postoje povoljnija i učinkovitija rješenja.
Tvrtka AGRON d.o.o. iz Bizovca, u suradnji sa svojim partnerima iz Mađarske i Njemačke nudi kompletna rješenja za učinkovito sušenje, čišćenje i manipulaciju rasutog tereta od izrade idejnog rješenja, projektne dokumentacije i izrade kompletne opreme, do ugradnje i održavanja opreme.
Ukoliko razmišljate o izgradnji ili već imate sušare, pročistače ili skladišne kapacitete, koje bi željeli proširiti ili rekonstruirati, tvrtka Agron vam može ponuditi mobilne usipne koševe za primanje zrna direktno sa prijevoznog sredstva, sve vrste trakastih transportera fiksne ili mobilne sa čeličnim ili aluminijskim okvirom namijenjene za transport zrnate i gomoljaste robe i za punjenje ili pražnjenje silosa, stropne trakaste transportere, mobilne usipne lijevke za kontinuirani istovar ili utovar rasutog tereta, elevatore s koficama, silose, sušare žitarica, pročistače žitarica i svu ostalu opremu, koja je potrebna za kvalitetno spremanje rasutog materijala.
Transportne trake sa aluminijskim okvirom preporučuju se za korištenje u mješaonicama stočne hrane, farmama i poljoprivrednim skladištima gdje se koriste sušare i pročistači zrna. Idealni su za montažu pod krovove niskog ili ravnog stropa upravo zbog male težine aluminijskog okvira , cca. 60-100 kg/m sa teretom.
Utovar robe može ići direktno iz sušare te se tako postiže bolja kvaliteta uroda uz minimalne troškove za vrijeme rada i održavanja. Na transportnoj traci koja se montira ispod različitih oblika krovova (dvostrešni ili valjkasti), preporučuju se motorna kolica za izbacivanje, koja neprekidno izbacuju teret na oba dvije strane trake. U podnim skladištima gdje zbog oblika skladišnog prostora nije u potpunosti moguće ispuniti prostor sa teretom preporučuje se ugradnja poprečne pretovarne trake, a u jako širokim skladištima ugradnja dvostruke transportne trake. Uzimanjem mjera na licu mjesta i individualnom izradom tehnoloških rješenja postrojenja za skladištenje uroda nudimo gotovi proizvod koji će rezultirati potpunom popunjenosti i iskorištavanjem skladišnog kapaciteta.
Tvrtka Agron d.o.o iz Bizovca s ponosom nudi vrhunsku opremu za podna skladišta po izuzetno atraktivnim cijenama.
Sve novosti i akcije vezane uz navedene proizvode pratite na facebook stranici - Agron d.o.o ili na www.agron.hr
Agron d.o.o.
prodaja : 091/464-2271
prodaja@agron.hr
Tagovi
Podno skladište Oprema Europska unija Farma Poljoprivredna skladišta Roba Žitarice Hidarulika
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”? Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, ko... Više [+]
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”?
Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, koja će se održati u utorak, 29. travnja 2025. u zagrebačkom prostoru WESPA Business&Lounge, stavlja u središte pozornosti ključna pitanja opstanka i razvoja poljoprivrede u suvremenom tržišnom okruženju.
Konferenciju suorganiziraju IPS Konzalting, konzultantska tvrtka specijalizirana za rad s poljoprivrednicima i Mojnovac.hr, poslovni edukacijski portal, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva koje je prepoznalo važnost ove inicijative.
„Poljoprivreda danas ne može opstati bez poduzetničkog pristupa. No, isto tako, poduzetništvo mora naučiti razumjeti dinamiku, sezonalnost i probleme poljoprivrede. Naš je cilj da ova konferencija postane točka spajanja ta dva svijeta,“ izjavila je Ana-Marija Špicnagel, direktorica IPS Konzaltinga i jedna od govornica na događaju.
Od agromenadžera do generacijskih izazova
Ovogodišnji program tematski je usmjeren na izazove i prilike koje donosi tržišno usmjerena poljoprivreda - od digitalizacije i menadžmenta, do međugeneracijske suradnje.
Konferenciju će otvoriti Marijana Petir, saborska zastupnica i predsjednica Odbora za poljoprivredu, koja će dati strateški pregled stanja hrvatske poljoprivrede kroz temu “Poljoprivreda jučer, danas, sutra”. Nakon toga slijedi izlaganje „Agromenadžer, ne (samo) poljoprivrednik“ u kojem će Ana-Marija Špicnagel objasniti što u praksi znači profesionalizacija poljoprivrede, a o digitalnoj transformaciji poljoprivrede govorit će Igor Frljužec iz Digital Agro.
Program uključuje i dva panela. Prvi je s predstavnicima financijskog sektora na temu “Financijski instrumenti za poljoprivrednike” koji donosi konkretne informacije o različitim izvorima financiranja za modernizaciju i rast poljoprivrednih gospodarstava. Jedna od sudionica ovog panela je i Martina Durman iz Raiffeisenbank Hrvatska, koja će predstaviti bankarsku perspektivu kreditiranja u poljoprivredi. Drugi panel okuplja poljoprivrednike koji će iznijeti vlastita iskustva i izazove poslovanja u svakodnevnoj praksi. Sudionici ovog panela dolaze iz različitih regija i sektora - od tradicionalnih OPG-ova do inovativnih brendova.
Konferenciju će zaključiti izlaganje Marije Đeldum iz tvrtke Stogaj na temu “Osiguranje u poljoprivredi - opcija ili nužnost?”, čime se dodatno otvara prostor za promišljanje o otpornosti i dugoročnoj održivosti poslovanja na selu.
Zašto je Biznis je na selu važan?
Kroz protekle dvije konferencije Biznis je na selu pokazao je kako postoji jasna potreba za prostorom u kojem se ne priča samo o poticajima, već o stvarnim izazovima proizvodnje, tržišta, zapošljavanja i inovacija u ruralnim sredinama.
U zemlji gdje je veliki broj OPG-ova još uvijek okrenut samo proizvodnji, ova konferencija šalje jasnu poruku - vrijeme je za sljedeći korak: jačanje tržišne konkurentnosti, brendiranja i strateškog upravljanja poljoprivrednim resursima.
„U razgovorima s našim klijentima sve češće čujemo isto pitanje: Što nakon poticaja?. Upravo zato je fokus konferencije na dugoročnom pristupu - kako napraviti održiv, profitabilan i profesionalan poljoprivredni biznis, bilo da ste mladi OPG, obiteljska farma ili veći proizvođač,“ dodaje Špicnagel.
Prijave su još uvijek otvorene
Sudjelovanje je besplatno, ali zbog ograničenog kapaciteta prostora potrebna je obavezna prijava putem obrasca na stranici.
Zaokret d.o.o.
prije 2 tjedna
Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/ Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/