Pretraga tekstova
Tradicionalno bosansko jelo dobilo je svoj spomenik.
Tradicionalno bosansko jelo, janjska pita dobila je svoj spomenik. Spomenik na čijem se vrhu nalazi tepsija je podignut u centru Šipova. Kako navode tamošnji mediji, pita ima posebno mjesto jer je često jelo na trpezama ondašnjeg stanovništva i prehranilo je mnoge.
Da bi pita dobila svoj spomenik, pobrinuo se Milan Kovač, načelnik općine. Najavljena je i manifestacija, takozvana "Pitijada", koja će biti organizirana svake godine u okviru Dana Šipova. Pozvat će "domaćice" iz Šipova, ali i regije da se natječu u pravljenju tog nacionalnog jela.
Foto: Facebook/Šipovo oglasnik
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
U dva desetljeća rada u medijima nije mi se puno puta dogodilo da ostanem zatečen, impresioniran ljudskom pričom. Danas jesam. Prije 10 godina zbog ratnih sukoba u rodnom kraju ova je obitelj preselila u Gilgil Nakuru, dolina Rift, Kenija.... Više [+]
U dva desetljeća rada u medijima nije mi se puno puta dogodilo da ostanem zatečen, impresioniran ljudskom pričom. Danas jesam.
Prije 10 godina zbog ratnih sukoba u rodnom kraju ova je obitelj preselila u Gilgil Nakuru, dolina Rift, Kenija.
Beatrice Wangui, majka petero djece, bila je na rubu gladi, a danas je vješta poljoprivrednica, mentorica, ona koja radi promjenu u društvu. Pomagali su njoj, a ona danas rado pruža ruku drugima #IFAJ