Pretraga tekstova
Domaći proizvođači u katalogu imaju priliku predstaviti svoj proizvod, ne samo opisno, nego uz tehnničke specifikacije i troškovničke stavke, a na taj način želi se prezentirati sve hrvatske proizvode na jednom mjestu!
Online katalog hrvatskih proizvoda nedavno je predstavljen proizvođačima diljem Hrvatske, a cilj mu je uvjeriti kupce i naručitelje u javnoj nabavi da ima domaćih proizvoda koji kvalitetom i cijenom ne odstupaju od stranih, a čak ih kvalitetom i premašuju pa njihova konkurentnost uopće nije upitna.
U tijeku je prva faza projekta, a to je popunjavanje kataloga. Kada u njemu bude više od dvije tisuće proizvoda, krenut će kampanja prema naručiteljima, najavljuju iz Hrvatske gospodarske komore (HGK). U HGK smatraju kako domaće tvrtke imaju potencijal zaraditi kroz sustav javne nabave, jer se očekuje priljev određenih iznosa novca iz europskih fondova.
Uz pomoć kataloga cilj je informirati i raditi na jačanju svijesti naručitelja, a to su uglavnom jedinice lokalne samouprave, ministarstva i komunalna poduzeća. Domaći proizvođači u katalogu imaju priliku predstaviti svoj proizvod, ne samo opisno, nego uz tehnničke specifikacije i troškovničke stavke, a na taj način želi se prezentirati sve hrvatske proizvode na jednom mjestu, međusobno povezati male i srednje poduzetnike te općenito povećati njihov udjel u postupcima javne nabave.
Trenutno je u katalogu 352 proizvoda, od kojih je 68 s oznakom Hrvatska kvaliteta i 11 s oznakom Izvorno hrvatsko.
Tagovi
Kupujmo hrvatsko Katalog hrvatskih proizvoda EU fondovi
Autorica
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!