Pretraga tekstova
Prijelazno razdoblje za dobivanje eko markice za povrće je dvije godine, a za voće tri.
Voće i povrće s eko markicom na domaćim tržnicama sve je češća pojava. Proizvodnja hrane s eko markicom mukotrpan je i dugotrajan put, koji zahtijeva da se cijeli niz proizvodnje, no i potencijalne prerade odvija po strogim eko principima.
Ograničavajući je to faktor za ponudu domaćih finalnih ekoloških proizvoda, no proizvođači se stalno trude obogatiti svoju ponudu. Dokazao je i to još jedan Zeleni četvrtak na osječkoj glavnoj tržnici.
"Ekološka proizvodnja je puno zahtjevnija u odnosu na konvencionalnu, ne koriste se umjetna gnojiva niti kemija - već isključivo preparati na biljnoj osnovi. A umjesto umjetnih gnojiva koriste se stajnjak i humus", pojašnjava Miroslav Kovačević iz Koške, vlasnik OPG-a te predstavlja današnju ponudu.
"Salata je iz plastenika, ali sve ostalo je vanjska proizvodnja. Da nas je vrijeme bolje poslužilo, proizvoda bismo imali i više. Uskoro ćemo početi vaditi i mladu mrkvu", napominje Kovačević te poručuje i da najbolje idu kelj, kupus i zelena salata.
Tagovi
Eko markica Ekološka proizvodanja Ekološka poljoprivreda Miroslav Kovačević Zeleni četvrtak
Partner
Sv.L.B.Mandića bb,
Osijek,
Hrvatska
tel: (031) 400 - 000,
e-mail: marketing@ostv.hr
web: http://www.osjecka.com
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!