Pretraga tekstova
Materijalna šteta procjenjuje se na oko 25.000 eura.
Uzrok stravičnog požara na OPG-u u Ivanovom Selu, u vlasništvu 65-godišnje mještanke, je kvar na električnim instalacijama, objavila je Policijska uprava bjelovarsko-bilogorska.
Očevidom, koji su obavili policijski službenici uz stručnu pomoć inspektora za zaštitu od požara, eksploziva i oružja, utvrđeno je, kažu, da je do požara došlo zbog nestručno izvedene pomoćne elektroinstalacije (produžni kabeli uključeni jedan u drugi), uslijed čijeg kvara je došlo do zapaljenja, nakon čega se vatra proširila na obližnji gorivi materijal (sijeno i slama), a potom i na ostale objekte.
Požar je izbio u subotu, 20. prosinca, oko 18.30 sati na građevinskom objektu u sklopu kojeg se nalaze staja, štagalj i garaže.
Stravičan požar gutao OPG, stradale ovce, izgorjeli strojevi
Na mjesto događaja izašli su pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Grubišno Polje te lokalnih dobrovoljnih vatrogasnih društava, koji su vatru stavili pod nadzor i spriječili daljnje širenje.
Prema izjavi vlasnice, u objektima su se nalazile bale slame i sijena, poljoprivredni priključci i alat, domaće životinje, osobno vozilo te dva traktora, koji su u potpunosti izgorjeli.
Materijalna šteta procjenjuje se na oko 25.000 eura.
U požaru nije bilo ozlijeđenih osoba.
Tagovi
Požar Kvar Električne instalacije Šteta OPG
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Otvoren je još jedan CroAGRO sajam.
Čekamo vas do nedjelje na zagrebačkom velesajmu😊