Pretraga tekstova
LASLOV ZUSSB PROZVAO VLADU RH I UPOZORAVA:
ĐAKOVO - Na naš zahtjev da država sa 18 lipa subvencionira otkupnu cijenu kukuruza te da se o tome i drugim problemima u poljoprivredi sazove hitan sastanak državni tajnik Krešimir Kuterovac, koji se jedini odazvao, rekao je da država nema novca za tu mjeru. Istodobno dok govori o politici stezanja remena država svojim službenicima za šest posto podiže plaću, rekao je jučer na konferenciji za novinare Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje (ZUSSB) u Đakovu njen predsjednik Antun Laslo. “Ako imaju imalo srca prema narodu, seljacima, neka se državni službenici, oni s najvišim primanjima, odreknu te povišice u korist poljoprivrede, humanitarnih aktivnosti i sl.
Jer, domaći agrar u najtežem je položaju od osamostaljenja države i pitanje je hoće li se proljetna sjetva moći obaviti”, rekao je Laslo, dodajući da ZUSSB, kada je o njegovom zahtjevu za subvencioniranje kukuruza riječ, “nije tražio pomoć u kešu nego, primjerice, kroz regres u nabavi gnojiva”.
S.Župan
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Suncokret je krajem tjedna posijan, krećemo na kukuruz!
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Ispravak krivoga navoda. Zbog i dalje nastavka obilnih kiša, moj suncokret i kuruza će istrunuti ne na polju nego u zapakiranim vrečama. Nema kraja Više [+] kiši niti poslije Uskrsa do daljnjega ili do iduče godine. A potrošena hrpetna ovih euriča koje po nikavim cijenama teško i prikupiti. Koliko gledao satelitske snimke jedino za optimalnu sadnju šanse ima Slavonija, ostatak Hrvatske ko u Veneciji i dalje u čamce.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Moj je suncokret još u vrečama zapakiran. Kod mene u Bilogorskome kraju optimalni dio za sadnju je od 20.4 kada smo več sigorni 90% da neče po novom Više [+] pasti i snijeg. Ako udari koja kišurina tada sjeme sakupljamo po kanalima.
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Dobro će bu doći ova kiša, nek je sa srećom Dobro će bu doći ova kiša, nek je sa srećom