Pretraga tekstova
Čak 630 gospodarstava kultivira jednu šestinu ukupne gradske površine.
Skoro polovinu Grada Beča čine zelene površine čije se plodno tlo koristi i za poljoprivredu te donosi različite prednosti koje nisu karakteristične za višemilijunski grad. Čak 630 gospodarstava kultivira jednu šestinu ukupne gradske površine.
Održiva poljoprivreda je više od osamsto godina sastavni dio života manastira Schottenstift. Danas se u ovom manastiru, koji se nalazi u srcu Beča, u tradicionalnom stilu proizvodi dvanaest sorti jabuka, jedanaest sorti trešanja, dvije vrste šljiva i višanja, piše Eurocomm.
Farma čilija porodice Kölbl potječe još iz prve polovice 19. stoljeća, a danas se na njoj sadi čak petnaest različitih vrsta čilija. Svjež čili kao i bakini s ljubavlju spremljeni umaci, marmelade ili sol mogu se pronaći u direktnoj prodaji, farminim prodavaonicama i u različitim restoranima.
Na farmi Prentl se već šest generacija proizvodi ekološka hrana: soja, šećerna trska, kao i različite vrste žitarica. Krumpir i bundeva proizvode se na jesen, a to je jedina farma u Beču na kojoj se proizvodi i ulje od sjemena bundeve.
Prva stabla smokve u Beču posađena su u ljeto 2006. godine, a danas na plantaži smokve godišnje zrije pedeset različitih sorti ovog ploda od kojih se prave najrazličitiji proizvodi. U vinogradima u Beču osim vinove loze uzgajaju se i mangulice koje se tamo slobodno šetaju po blatu.
Tagovi
Bečka poljoprivreda Mangulice Ekološka hrana Schottenstift Kölbl Beč
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljima Podravine i Slavonije širi se opojni miris kamilice 🌼 Još nemamo podatak koliko je površina pod ovom kulturom zasijano jesenas, a 2023. bila je na 3.788 hektara.