Pretraga tekstova
Zvuči pomalo kao filmska priča, no u javnost su trebale biti puštene falsificirane fotografije kojima se planiralo politički uništiti ministra Tolušića.
Fotomontaže nisu novost. Međutim, novost je da se na njima, i to u prilično degutantnoj simulaciji, našao potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić. Naime, kako je doznao Nacional, za kompromitaciju Tolušića trebali su poslužiti kokain i prostitutka!
Spornim fotografijama, koje je objavio Nacional, planiralo se politički uništiti potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede i izazvati potres u Vladi. Međutim, Sigurnosno-obavještajna agencija (SOA) je preduhitrila namjeru i utvrdila da je riječ o falsifikatu.
Prema onome što se doznalo, na fotografijama iza kojih, kako pišu, stoji "paraobavještajno podzemlje" - navodni Tolušić sjedi u fotelji i sprema se ušmrkati drogu, a na njemu je crnokosa žena golih nogu koja u ruci drži mobitel. Prema pisanju ovog tjednika, analizom fotografija agenti SOA-e su otkrili da je objekt sa slike apartman u Srbiji.
"U Srbiji sam bio prije 15 godina i ovdje se radi o gnjusnoj fotomontaži. Želim da se sve što prije istraži i otkrije tko stoji iza toga. Mnogima smo stali na žulj u sektoru poljoprivrede i prilično sam siguran da znam tko stoji iza ovoga, ali neka se sve istraži. Ja sam spreman proći testove na drogu i na bilo koji drugi način pomoći istrazi. A onima koji su ovo napravili mogu poručiti da su se na krivog namjerili", rekao je Tolušić za 24 sata.
Na ovaj pokušaj diskreditacije drugog čovjeka hrvatske Vlade i čelnika ministarstva poljoprivrede, reagiralo se i priopćenjem iz Vlade u kojemu najoštrije osuđuju "takvu perfidnu i protuzakonitu krivotvorinu koja ima za cilj kompromitirati najviše državne dužnosnike".
"Od policije, DORH-a i svih nadležnih službi očekujemo da se ovaj slučaj istraži te da se pronađu počinitelji još jednog krajnje podmuklog pokušaja destabilizacije vlasti i pravnog poretka kroz ponovno plasiranje lažnih informacija o najvišim državnim dužnosnicima, čemu smo često svjedočili u proteklom razdoblju", navodi se između ostalog.
Novinarima je ispred Vlade, cijeli slučaj komentirao sam Tolušić: "Dvije godine uvodim red u svoj sektor i čistim kriminal, dirnuo sam u niz osinjih gnijezda i drago mi je zbog toga i bit ću još žešći u budućnosti. Svi oni koji misle da će to moći riješiti prijetnjama, podmetanjima i medijskim pritiscima, to mogu zaboraviti. Očekujem da će policija i DORH vrlo brzo odraditi svoj posao, a bandi koja se malo zaigrala poručujem da su se namjerili na krivog i da počnu pakirati kofere", rekao je Tolušić.
Na koga sumnja nije želio reći, no potvrdio je da je i sam prijavio slučaj policiji.
Tagovi
Fotomontaža Tomislav Tolušić SOA Kokain Prostitutke
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Naveliko se radi 🚜🌾
Damir Senjan
prije 6 dana
Goran Vizintin Ma ja sam ti takav od rođenja, uvjek nekako iako problem to prebaciti na neki šaljivi dio, pa si od problema malo i uveseliš dan. Od Više [+] tolikoga gledanja u nebo i nebo me prevarilo, pa udri Mujo u polje brže bolje da se nešto zasadi evo do današnje kiše ako ne i sutrašnje, ako nebo da pa do 1.5 bit ću gotov sa sadnjom.
Goran Vizintin
prije 1 tjedan
Damire, kod tebe uvijek veselo.....🤣🤣💪💪👍 Damire, kod tebe uvijek veselo.....🤣🤣💪💪👍
Damir Senjan
prije 3 tjedna
U mom kraju se to radi nabrzaka, pretežno naporno negledajuči koliko je naveliko, već gledajuči u nebo. Previše kiše i teško u polje. Eto i ja Više [+] nabrzaka u dva dana uspio izvoziti stajnjak uz jedno izvlačenje trakotra sprikolicom punom iz muljavoga polja i samo jedno prevtanje pune prikolice, ali ovaj put ne ja već sinček.
Marta Radić
prije 6 godina
Hm , tko bi to mogao biti....sve je moguće! Čak i velika iznenađenja . Živi bili pa vidjeli..