Pretraga tekstova
Ovi ruski traktori postali su dostupni u istočnoj Njemačkoj od 1968. godine. Unatoč nedostatku amortizacije i lošoj udobnosti, njihova snaga i izdržljivost osigurale su im vjerne korisnike do danas
U šestom krugu festivala Traction Bootcamp, namijenjenog ljubiteljima tehnologije s fokusom na XXL traktore, održanom u Köthenu kod Dessaua, Manuel Ristau predstavio je svoje sovjetsko čudovište za obradu polja.
Ristau, strastveni obožavatelj Kirovets modela K700, iz pokrajine Saksonije-Anhalt na istoku Njemačke, odlučio je unaprijediti svoj model dodavanjem treće pogonske osovine. Ova modifikacija donijela je impresivne performanse s pogonom 6x6, 300 KS i motorom zapremine 22 litre. Njegova ukupna težina sada prelazi 20 tona, prenosi Agrarheute.
Ovaj div bez poteškoća se suprotstavio najnovijim modelima brendova kao što su John Deere, Case IH, Fendt i Claas. Naravno, kako navode, ovakva strast često traži ignoriranje racionalnih ili ekonomskih argumenata, a ekološke neusklađenosti su priča za sebe.
Opremljeni V8 motorom s 215 KS, ovi robusni i glasni traktori brzo su se istaknuli na velikim poljoprivrednim površinama. Kako navode, unatoč nedostatku amortizacije i smanjenoj udobnosti, njihova snaga i izdržljivost osigurale su im vjerne korisnike do danas.
Prvi put proizvedeni 1962. u Sankt Peterburgu, postali su dostupni u istočnoj Njemačkoj od 1968. godine. Do 1975. proizvedeno je više od 100.000 K700 modela, dok su unaprijeđeni K700A i K-701, s jačim motorima i dodatnim poboljšanjima, dostigli brojku od 350.000 proizvedenih jedinica. DDR je uvezao oko 3.000 ovih traktora, a mnogi se i danas koriste.
Kako se Kirovets snalazi u polju, pogledajte u videu:
Tagovi
Kirovets Njemačka Traction Bootcamp Modificirani traktori Sovjetski traktori K700 Grdosija
Autor
Više [+]
Magistar novinarstva s iskustvom rada u domaćim i stranim medijima, ljubitelj prirode.
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!
Makeba
prije 6 mjeseci
Ma ona sirotinja koja se po Rusiji vozi sa kravama kao i ukrajinska . Ali kome bi onda bi onda svjetski oligarsi tržili rakete i ostalo oružje , to je biznis ,a sa druge strane dolaze do velikih površina jeftine zemlje , a da ne govorimo o rudama. To je biznis ništa drugo.
Andrej Žalec
prije 6 mjeseci
Šteta, da 600.000+ mrtvih Rusa u Ukrajini, ne radi nešto koristno za državu, umjesto, da ubijaju susjede i uništavaju njihove gradove. Rusi imaju sve mogučnosti, koje samo poželjeti mogu ali ne. Oni vole ratovat, pjačkat, pit i silovat. Čudna neka nacija. Bog, jim je sve dao, ali jim je oduzeo pamet.
Makeba
prije 6 mjeseci
Da i iz te korone nismo ko narod ništa naučili, točnije kad se ogranići kretanje.
Marta Radić
prije 6 mjeseci
Nažalost , kako kažete..gospočija udarila je cijelom svijetu...No , kad je korona udarila..vidjelo se da smo manji od makova zrna...totalno se nesnalazimo u nekoj krizi , a bojim se da tek dolaze pravi izazovi.
Makeba
prije 6 mjeseci
Zna marta ,jer je sa tatom šarafio po starom zetoru , ali su tati i malom gospočija lupili u glavu.
Marta Radić
prije 6 mjeseci
Uvažavm mišljenje , ali mislim da mladi poljoprivrednik nezna kako se nekad radilo.pa vjerojatno zna to što trenutno ima. Naučiti će ubrzo da može se proizvoditi bez klime i da će šarafati...jer vremena se mjwnjaju , samo oni još to nevid..
Makeba
prije 6 mjeseci
Moj susjed mladi poljoprivrednik kaže da on ne želi šarafiti ,a nedaj Bože da mu ne radi klima ili da mu se praši u traktoru. To je budučnost.
Marta Radić
prije 6 mjeseci
Moderna mehanizacija , prešla je u markting , a ne u potrebu , te kvalitetu , a cijene boli glava. To je u posljednjih 20 godina ogromni biznis , vrti se ogromni novac. Nažalos svjedoci smo ovih dana da se pojedine tvornice zatvaraju ili reduciraju proizvodnju , jer naružba novih strojeva opada u cijelom svijetu. Trebaju nam moderni i novi strojevi , no trebaju biti funkcionalni i ekonmski isplativi , bez nepotrebnik gumbića i drugih brdo čuda. Strojevi koje može popraviti svaki iskusni mehaničar , a ne samo servis... Tako da , traktori oko 500 eura po ks ..odgovara današnjoj poljoprivredi...a ne duplo više. Vjerojatno za tu cijenu možeš imati jedino ove ruske.
mali poljoprivrednik
prije 6 mjeseci
Nikada ne bi poželio ovaj stroj,ali to nije odmah razlog za pljuvanje i politiziranje ovog teksta.Ima ljudi koji vole oldtajmere,pa i mnoge zapadne marke,koje su odavno ugašene su još popularne,kao npr schluter ili international.U SAD mnogi repariraju stare marke John Deera koji su čista mehanika,jer ne žele da im tvornica diktira pristup njihovom traktoru kodiranjem softvera.
Farma Lužak
prije 6 mjeseci
Koja je panta ovog teksta, šta je pisac htio reći? Da Rusi mogu napraviti traktor od 215 ks?