Pretraga tekstova
Do 2015. treba 1,2 milijarde kuna za navodnjavanje
Hrvatska ima bogat vodni potencijal koja po obnovljivim zalihama pitke vode drži zavidno treće mjesto u Europi. Iako su potencijali za navodnjavanje poljoprivrednih površina veliki, u našoj se zemlji navodnjava oko 20.000 hektara ili tek pet posto obradivih površina. Ipak, zadnjih se godina ubrzano proširuje sustav navodnjavanja jer Vladin nacionalni projekt navodnjavanja i gospodarenja poljoprivrednim zemljištem i vodama predviđa do 2020. navodnjavanje 65.000 hektara.
»Do sada smo uložili 398 milijuna kuna u sustave navodnjavanja na području cijele Hrvatske te izradu projektne dokumentacije. Trenutačno imamo izrađenih projekata i gotovih dozvola za gradnju nekoliko sustava za navodnjavanje. Problem je novac - do 2015. godine treba nam 1,2 milijarde kuna da bi se napravili sustavi navodnjavanja za koje imamo dozvole«, kazao je Zdravko Krmek, državni tajnik za vodno gospodarstvo.
Krmek je u srijedu u Osijeku bio na sastanku Stručnog tima za provedbu projekta navodnjavanja i gospodarenja poljoprivrednim zemljištem i vodama na kojem je bio i direktor Hrvatskih voda Jadranko Husarić, koji je naglasio da uz navodnjavanje treba rješavati i odvodnju. »Prije mjesec dana vodili smo bitku s viškom vode i velikim kišama, a sada razgovaramo o potrebi navodnjavanja«, kazao je Husarić i najavio da će najesen početi graditi zapadni lateralni kanal u Baranji koji će služiti odvodnji oborinskih voda, ali i njihovu akumuliranju da bi se za vrijeme suše mogla koristiti za navodnjavanje.
Autor: Maja Sajler Garmaz
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ravnatelj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju bit će gost u studiju Agrokluba. Imaš pitanje za njega - postavi ga ovdje na KLUBu uz heshtag #PitajAPPRRR
Damjano-Dado Ivaniš
prije 3 dana
#PitajAPPRRR Moje pitanje za ravnatelja: Zašto agencija tereti mene za sredstva koje sam isplatio izvođaču za objekat,a isti je zbog svog nemara Više [+] objekat uradio tako loše da ga ne mogu staviti u upotrebu. Sredstva sam prebacio izvođaču,istog sam morao prijaviti u agenciju da bi on mogao početi s radovima. Sve sam dokaze predočio u žalbi ( na koju čekam odgovor) .Zašto agencija ne tereti direktno izvođača kod kojeg su novci završili. Ja nemam ni novaca ni štale.lijep pozdrav
malimarko123
prije 6 dana
#PitajAPPRRR Moje pitanje za ravnatelja Agencije jest zašto moj OPG do dana današnjeg nije na Agronet zaprimio Odluku za 2024.? Niti Avans za 2025.? Više [+] Sve sam obveze izvršio na vrijeme i nisam pod nikakvim sankcijama? Od srpnja 2025. poslao sam najmanje 10 mailova Agenciji sa istim pitanjem te sam dobio odgovor da se strpim (već pola godine) ili financijske tablice sa uplatama na kojima je jasno vidljivo da neke isplate nisam uopće zaprimio na račun, a nemam se na temelju čega žaliti? Opg Stjepan Šuntić.
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
Dovedite Vi iz AGROKLUBA ministra pravosuđa Zapadne Srbije , koju nazvaše rh ! U tom NE SPOSBOM resoru su ; Zakon o nasljeđivanju - PLAGIRANI Više [+] BEOGRADSKI , dvostruka evidencija KOJU NAM NAMETNUŠE Austrijanci , Zakon o vlasništvu i drugim stvarima - SMEĆE od zakona , Zakon o izvlaštenju ! U GRUNTOVNICI NA Radiću , ista u katastru na kralju Petru I , a Leticija upisala bez ugovora ! Pa gospođo Leticija sa kime od pokojna dva da sklopite ugovor , pitajte ravnatelja ?
Mile Špehar
prije 1 tjedan
#PitajAPPRRR Moje pitanje je za ravnatelja je pošto će Agenicija izbrisati sve korisnike koji nemaju ugovor o korištenju privatnog poljoprivrednog Više [+] zemljišta zanima me zašto to ne učini i sa državnim poljoprivrednim zemljištem na temelju kojeg članaka i kojeg zakona priznaju potvrde o privremenom korištenju koje izdaju jedinice lokalne samouprave i na temelju kojeg članka i kojeg zakona jedinice lokalne samouprave izdaju te iste potvrde. Hvala