Pretraga tekstova
Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić proglasio je elementarnu nepogodu za područje Grada Jastrebarskog i Općine Orle nastalu u razdoblju od 8. do 10. travnja
Elementarna nepogodna proglašena je zbog zbog niskih jutarnjih temperatura koje su prouzročile štete na poljoprivrednim kulturama, priopćeno je danas iz ureda župana Stjepana Kožića. U priopćenju ističu da će nakon županove odluke o proglašenju elementarne nepogode gradsko, općinsko i županijsko povjerenstvo procijeniti štete i u zakonskom roku dostaviti izvještaj Državnom povjerenstvu za procjenu šteta od elementarnih nepogoda.
Župan Kožić proglasio je u petak, 13. travnja elementarnu nepogodu zbog niskih jutarnjih temperatura i za područje grada Velike Gorice.
Zbog posljedica niskih temperatura, koje su 8., 9. i 10. travnja ove godine pogodile područje Virovitičko-podravske županije župan Tomislav Tolušić danas je svojom odlukom proglasio stanje elementarne nepogode. Mraz je najviše naštetio povrtlarskim kulturama, vinovoj lozi, presadnicama, ali i ratarski kulturama jer se na posjedinim područjima županije temperatura zraka ovog proljeća spuštala i do 10 stupnjeva Celizijusevih ispod ništice.
Od jedinica lokalne samouprave, općina i gradova, župan Tolušić zatražio je da odmah krenu u procjenu nastale štete te da podatke o procjenama dostave hitno Državnom i Županijskom povjerenstvu za procjenu šteta od elementarnih nepogoda kao i nadležnom ministarstvu. Krajnji rok dostave podataka je 31. svibnja.
Autor: Hina / Agencija VLM
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Hranjenje koka, pataka i ovčica, svakodnevna rutina koja uči našu djecu o odgovornosti i njeguje duboko poštovanje prema životinjama koje hrane našu porodicu. #RuralFoto #životinje
Ivan Kulak
prije 2 tjedna
Baby beef je privatna udruga malog broja pojedinaca koji su svojim djelovanjem radi privatnih interesa suodgovorni za propast stočarstva u Više [+] Hrvatskoj.Prije desetak godina su izlobirali da dobiju poticaj za jeftinu uvoznu telad iz Rumunjske i ostalih zemalja EU a na tu telad su dobili certifikat da je porijeklom iz RH. Da ne spominjem da su vodeći ljudi te udruge dobili 85% nepovratnih sredstava iz fondova EU a ostalim pravim stočarima koji uzgajaju goveda od telenja do klaonice su ostale mrvice. Udruge Baby beef,Croatia stočar,HPK uz naravo naše političare su glavni krivci za propast stočarstva u RH.
Aryamarie Ramos
prije 2 tjedna
Nice to see them that they are enjoying feeding duck and chicken 😂😂😂 Nice to see them that they are enjoying feeding duck and chicken 😂😂😂