Pretraga tekstova
Pronalazak novog tržišta putem web promocije
Pronaći nova tržišta i kanale prodaje u vrijeme krize uspjeh je za svaku tvrtku, ali u današnja vremena to niti je lako niti jeftino. Primjer iz Vinogorja Kutjeva pokazuje kako se vinari unatoč krizi i smanjenoj potražnji za vinima na domaćem i stranom tržištu ne predaju, već pronalaze nove načine pronalaska kupaca i distribucije vrhunske kutjevačke kapljice.
Vinar Ivan Enjingi tako je pokrenuo internetsku prodaju svojih vrhunskih vina. Prvi je to webshop na području Vinogorja Kutjeva u kojemu se može naručiti vino. Puno je prednosti ovakve prodaje, jer osim programskog rješenja i početne investicije samo održavanje webshopa ne traži posebne troškove niti održavanje, tek jednu osobu koje će odraditi jednostavnu isporuku.
Ideja mi je došla kada su u podrumu bili gosti iz Njemačke. Tada je jedan od gostiju rekao da se najbolja vina ne piju u restoranima, već kod kuće, a da se naručuju putem interneta, priča Enjingi.
Vina u internetskoj trgovini prodaju se po cijeni kakvu kupci imaju u podrumu Enjingi.
Marže prekupaca i trgovina su prevelike i vina su putem njih preskupa za krajnje potrošače. Ovakvim načinom prodaje za male, ali i velike kupce cijene vrhunskih vina smo učinili dostupnima svima, kaže Enjingi. Dodaje kako je dostava vina, koja traje maksimalno 48 sati od narudžbe, besplatna za sve kupce. Uvjet je da se minimalno naruči 12 butelja.
Dostavu vina obavlja Hrvatska pošta čiji voditelj ključnih kupaca u Požeškojj županiji Robert Ostrun ističe kako je pošta s vinarima kutjevačkog područja već ostvarila značajnu suradnju objedinjavanjem transporta vina kupcima na području Hrvatske.
Webshop vinara Enjingija korak je dalje u onome što mi već radimo s kutjevačkim vinarima. Objedinjavanjem tj. centralizacijom transporta za sve kutjevačke vinare cijena naše usluge prijevoza pošiljke za njih je prepolovljena, rekao je Ostrun. Ovim načinom distribucije vina tijekom ljetne sezone iz Kutjeva je prema moru 2012. godine otišlo oko 130 paleta vina.
U ovaj projekt značajno se uključila i županijska Turistička zajednica, kao i Turistička zajednica Grada Kutjeva koja je svim vinarima na raspolaganje stavila jednu djelatnicu koja zaprima količine i pošiljke vina koje se onda raspoređuju na palete i tako se značajno svakom vinaru smanjuje pojedinačna cijena pošiljke. To najviše do izražaja dolazi tijekom ljetnih mjeseci kada je potražnja za kutjevačkim vinima najveća.
Foto: RGBStock
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona... Više [+]
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane.
Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona i mjesto susreta, upoznavanja i umrežavanja, a niti zabave nije nedostajalo.
Emocije je bilo na pretek, za konačne dojmove dajte nam još malo vremena 😎
Hvala suorganizatorima, pokroviteljima i svim sudionicima na ukazanom povjerenju, a kapa do poda vrijednoj ekipi Agrokluba na još jednom izvrsno odrađenom poslu!
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme! Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme!
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Hvala na datoj mogućnosti da kažem dio tužne istine , da Ministarstvo poljoprivrede od 2001 u ime Vlade predlaže zastupnicima takozvanog Hrvatskog Više [+] sabora NE obvezujuće i za OPG ponižavajuće raspolaganje sa državnom zemljom , da su nam 2003 nametnuli PLAGIRANI Beogradski Zakon o nasljeđivanju . Javno sam predložio i da se IMENUJE Povjerenstvo na čelu sa g. Plenkovićem , koje bi u roku 30 nana napisalo NACRTE zakona za HRVATSKU AGRARNU REFORMU - STRATEGIJU RAZVOJA POLJOPRIVREDE , TE da se o tako BITNIM zakonima odluči PUTEM REFERENDUMA ! Tužno je što su na skupu bili članovi Skupštine i predsjednik takozvane HPK i da oni NISU NIŠTA REKLI ! ČULI SU MOJ JAVNI PRIJEDLOG ! Ja ću ići pismenim prijedlogom prema g. Plenkoviću , Klubovima zastupnika Sabora , Predsjedniku Milanoviću , Skupštini HPK ! Imamo 2 izbora ; 1 . po sadašnjem ili 2 . REFORMA !