Pretraga tekstova
Najdugovječnija hrvatska poljoprivredna TV emisija prvi je put emitirana 21. prosinca 1958. godine.
Najdugovječnija, najgledanija na nacionalnoj TV, a pritom još poljoprivredna emisija proslavit će svoj 65. rođendan.
Riječ je, dakako, o Plodovima zemlje HRT-a koja je prvi put emitirana 21. prosinca 1958.
"Kao dinosaur, bez kraja i konca", rekao nam je kroz smijeh ljetos Vlatko Grgurić, glavni urednik i zaštitno lice "Plodova" koji su (dotad) iznjedrili čak 2224 emisije (2224. je emitirana u nedjelju, 20. kolovoza).
I on sam obilježava impresivnu brojku - uređuje ih punih 25 godina, a na čelnu funkciju stigao je kad je emitirana 988.
Iza kamera: Upoznajmo ljude koji kreiraju TV program za poljoprivrednike
Podsjetimo i da je dodatni raritet najdugovječnije hrvatske poljoprivredne emisije činjenica da je dosad imala tek četiri urednika: Marijan Sviben, Ružica Trauber, Ivo Lončar i naš sugovornik Grgurić s tim da su ju povremeno uređivali Mladen Stubljar i Miroslav Gantar. Zanimljivo je i da je od navedene četvorke njih troje završilo studij agronomije, a jedan veterinu. I sam Vlatko je agronom, ali u novinarstvu odnosno na HTV-u je od 1994., iste godine kada je i diplomirao na Agronomskom fakultetu u Zagrebu.
Drage kolege, čestitamo!
Tagovi
Plodovi zemlje 65 rođendan Poljoprivredna emisija Jubilarka Vlatko Grguić
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Uskoro će ovaj prekrasan vrt na Vijencu Josipa Kozarca Osijek, postati parkiralište. Vrt je 50 godina obrađivala jedna baka, kojoj su rekli iz Grada da od ove godine više ne radi vrt. Tako će nestati šarene ruže, mirisi iz djetinstva i oaza... Više [+]
Uskoro će ovaj prekrasan vrt na Vijencu Josipa Kozarca Osijek, postati parkiralište. Vrt je 50 godina obrađivala jedna baka, kojoj su rekli iz Grada da od ove godine više ne radi vrt. Tako će nestati šarene ruže, mirisi iz djetinstva i oaza zelenila, mira i tišine. Lipanj, 2025.
Karolina Rastija
prije 1 tjedan
Prvo sam lajkala objavu čim sam vidjela cvijeće, pa sam onda krenula čitati... tuga :( Prvo sam lajkala objavu čim sam vidjela cvijeće, pa sam onda krenula čitati... tuga :(
Maja Celing Celić
prije 1 tjedan
I oaza za mnoga oku nevidljiva živa bića :( I oaza za mnoga oku nevidljiva živa bića :(
Đuro Japaric
prije 1 godinu
Damire i ostali , sve ovisi o uredniku ! Jasno je da je HRT državna televizija , da urednik ovisi o vlasti , a vlasti su od 92 i priznanja RH napravile iznimno VELIKU ŠTETU u gospodarskom i demografskom smislu u poljoprivredi !Pa nije realno da Vlatko dovede u Plodove nekoga vlastima nepodobnog ! Puca se u Brodu , pas mi drhti od straha pa sam pojačao TV i pustio ga u kuću ! Tako i dio novinara od straha neće pustiti dio nas da iznesemo činjenice !
Damir Senjan
prije 1 godinu
Žalosno, ali nisu ni Plodovi Zemlje ono što su nekada bili. Nema ni riječi u emisiji da nam je poljoprivreda u kaosu. Ovaj puta Plodove Zemlje režiraju vladajuči da se ne sazna prava istina, zato nam i je kako nam je.
Đuro Japaric
prije 1 godinu
> Hrabrog > Ivu Lončara imao sam priliku upoznati , boja se da nastupim u emisiji da ne dobije otkaz , jer je vidio odgovor iz Ureda Predsjednika , Franje Tuđmana u kojem piše da sam predložio drugačiji model za OPG od onog iz BROZOVE Jugoslavije i ove sadašnje državice ! Inače Ivo je bio i u 2 mandata u Saboru , ali NIŠTA nije predložio u interesu za OPG ! Za vrijeme g. Vlatka bio sam dva puta u Plodovima , prvi puta cijela emisija bila je o ZAKONU o nasljeđivanju , koji donesen u Beogradu 1965 , plagiran u Zagrebu 2003 ! Drugi puta bio sam radi božićnih drvaca , koje upravo prodajem , a cilju da ljudi razumiju da tu treba puno rada i godina da bi drvce naraslo do 3 m visine ! ZAMJERKA - PREPORUKA ; pozovite NESPOSOBNE ministre Vučković i Malenicu i nasuprot NJIH nekoliko nas iz civilnog sektora i DAJTE mogućnost da i gledatelji postave pitanja ! TEMA ; HRVATSKA AGRARNA REFORMA - STRATEGIJA RAZVOJA POLJOPRIVREDE ! Inače prije 65 godina bili smo u vremenu konjskih zaprega , petrolejki i eko poljoprivrede !
mali poljoprivrednik
prije 1 godinu
Čestitam!Redovno se prati u našoj kući,ali smo pomalo revoltirani u zadnje vrijeme,jer se čini da je Slavonija malo zapostavljena.Možda sam subjektivan,jer svatko navija za svoje,ali mi se čini da su maslinarstvo i vinarstvo dominantne teme.Ipak sve pohvale.