Pretraga tekstova
Oštećeni se našao u Čazmi s nepoznatom ženskom osobom kojoj je isplatio dogovoreni iznos, plus 60 za dovoz traktora
Još jedan poljoprivrednik žrtva je prijevare prilikom kupovine traktora. Ovaj put s područja Bjelovarsko-bilogorske županije.
Naime, 62-godišnji muškarac javio se na internetski oglas o vrlo povoljnoj prodaji IMT-a 560. Telefonski je stupio u kontakt s prodavateljem koji mu je potvrdio da prodaje traktor, ali da zbog smrtnog slučaja mora s obitelji otići u Osijek.
Pri tome je naveo da će ispunjeni kupoprodajni ugovor ostaviti kod osobe od povjerenja u Čazmi. Dogovorili su kupoprodajnu cijenu od 2.000 eura uz troškove dovoza traktora na adresu kupca u iznosu od 60 eura.
Odmah sljedećeg dana, 62-godišnjak je došao u Čazmu i prema dogovoru se na parkiralištu trgovačkog centra sastao s nepoznatom ženskom osobom gdje je popunio svoje podatke u kupoprodajni ugovor i isplatio cjelokupni novčani iznos.
Ubrzo ga je kontaktirala nepoznata muška osoba koja se predstavila kao vozač koji će mu dostaviti IMT na kućnu adresu.
Po povratku kući čekao je traktor koji mu nije dostavljen niti mu više itko javio te je shvatio da je prevaren, pa je slučaj prijavio Policijskoj postaji Čazma gdje su konstatirali da je oštećeni prevaren kupovinom na neviđeno.
Stoga iz policije upozoravaju po tko zna koji puta da budu oprezni kako ne bi postali žrtve ovakvih prevaranata.
"Uvijek inzistirajte da prije sklapanja ugovora o kupoprodaji vidite predmet koji kupujete bez obzira na izgovore i razloge jer ako je nešto predobro da bi bilo istinito, vjerojatno i nije istinito“, upozoravaju iz Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske.
Tagovi
Traktor IMT 560 Prevara Ugovor PP Čazma
Autor
Više [+]
Diplomirani novinar, biciklist, hedonist (ne nužno tim redom). Dugogodišnji novinar i urednik u dnevnim tiskanim medijima, a posljednjih nekoliko godina radio je kao glavni urednik dvotjednog časopisa za poljoprivredu Agroglas.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!