Pretraga tekstova
Američka biotehnološka kompanija Monsanto zabilježila je u posljednjem tromesečju veće gubitke jer je pala potražnja za njenim sjemenom kukuruza i pamuka
Četvrti kvartal, već uobičajeno postaje najslabiji period kompanije koja je najveći svjetski proizvođač genetski modificiranog sjemena.
U periodu od lipnja do kraja kolovoza, kompanija je zabilježila gubitak u visini 229 milijuna dolara (117,5 milijuna eura), što predstavlja 42 centa po dionici. U istom periodu financijske 2010/2011. gubitak je bio upola manji - 112 milijuna dolara, ili 21 cent po dionici.
Promet je na godišnjem niovu pao sa 2,25 milijardi, na 2,11 milijardi dolara. Promet glavne sekcije Monsanta, za proizvodnju sjemena smanjen je 10 posto, na 1,22 milijarde dolara. Uzrok tome je slabiji interes za kupovinu sjemena pamuka i kukuruza, prenio je Reuters.
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
U Plamenu zore !
Buđenje prirode sa prvim zracima jutra, pretvarajući kapljice vode u plamen svjetlosti.
#RuralFoto #Priroda
ankicamolnar Ursić-Molnar
prije 1 tjedan
Hvala najljepša Braca Raca na predivnim riječima . Hvala najljepša Braca Raca na predivnim riječima .
Braca Raca
prije 1 tjedan
Vrlo interesantna i lijepa slika iz naše Baranje, a Ankica je već postala pravi majstor fotografije ljepota baranjske prirode i životinjskog svijeta. Više [+] Odlično Ankice.